Zamknij

San Marino z drugim medalem na IO w Tokio. Wyprzedzili Polskę

Maciej Walasek
31.07.2021 07:42
San Marino
fot. PAP/EPA

San Marino z drugim medale na IO w Tokio 2020. W finale Alessandra Perilli i Gian Marco Berti przegrali z hiszpańskim duetem: Fatimą Galvez i Alberto Fernandezem. Zdobywając drugi krążek na igrzyskach w Tokio, ten kraj wyprzedził Polskę w klasyfikacji medalowej.

San Marino reprezentuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio zaledwie pięciu sportowców. Mimo to są niesamowicie zmotywowani, osiągając najlepsze wyniki w historii państwa. W ostatnim czasie Alessandra Pirelli wywalczyła brązowy medal w kobiecym trapie.

W sobotę San Marino dołożyło srebro. Pirelli wspólnie z Marco Bertim zajmując drugie miejsce w eliminacjach trapu drużynowego, awansowali do finału, zapewniając sobie kolejny krążek. W finale przegrali z Hiszpanami: Fatimą Galvez i Alberto Fernandezem, sięgając po srebro.

Tokio 2020: Klasyfikacja medalowa - TABELA. Medale igrzysk olimpijskich

Tokio 2020: San Marino wyprzedziło Polskę w klasyfikacji medalowej

Jednocześnie San Marino wyprzedziło Polskę w klasyfikacji medalowej igrzysk w Tokio. Biało-czerwoni nadal mają jedynie srebro wywalczone przez wioślarki w czwórce podwójnej. Mimo to głęboko wierzymy, że Polacy wkrótce powiększą medalowe konto.

RadioZET.pl