Zamknij

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Tokio. Wszystko w czasie igrzysk

27.07.2021 12:09
Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Tokio
fot. AP/Associated Press/East News

W Tokio trwają igrzysk olimpijskie oraz stan wyjątkowy, a mimo to w środę miejscowe władze ogłosiły dobowy rekord w liczbie zakażeń koronawirusem. W ostatnich 24 godzinach przybyło 2848 zainfekowanych.

Wtorkowy bilans jest wyższy niż dotychczasowy rekord 2520 infekcji wykrytych w ciągu jednej doby na początku stycznia. Najnowszy wzrost wiązany jest z szerzącym się w Japonii na coraz większą skalę bardziej zaraźliwym wariantem Delta.

Eksperci doradzający tokijskim władzom ostrzegają, że jeśli wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał w takim tempie, sytuacja może się stać „krytyczna” – podała agencja Kyodo.

Koronawirus w Tokio

Wcześniej przez siedem dni z rzędu dobowe bilanse infekcji nie spadały w Tokio poniżej tysiąca. W poniedziałek zgłoszono tam 1429 zakażeń.

Liczba infekcji rośnie, mimo że w Tokio obowiązuje stan wyjątkowy. Przewiduje on ograniczenia w działalności barów i restauracji, a mieszkańcy są proszeni o niewychodzenie z domu bez potrzeby i w miarę możliwości przechodzenie na pracę zdalną.

Organizatorzy igrzysk zgłosili tymczasem we wtorek wykrycie zakażenia u kolejnych siedmiu osób związanych z zawodami, w tym u dwojga sportowców z zagranicy. Łącznie wśród osób biorących udział w igrzyskach lub pracujących przy obsłudze imprezy wykryto już 155 zakażeń.

RadioZET.pl/PAP