Oceń
Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku
Pytany przez BBC o aktualną sytuację dot. igrzysk były znakomity średniodystansowiec powiedział, że uczestnicząc we wtorkowej wideokonferencji władz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) z narodowymi komitetami nie miał wrażenia, by ktoś proponował przeprowadzenie imprezy w Tokio niezależnie od okoliczności.
- Uczestnicząc w tej dyskusji ludzi świata sportu miałem wrażenie, że nikt nie mówił, iż igrzyska mają się odbyć zgodnie z planem niezależnie od tego, co się stanie. Ale to nie jest decyzja, którą należy podejmować dziś - podkreślił szef World Athletics.
Igrzyska Tokio 2020 jesienią?
Według Coe, który najpierw odegrał znaczącą rolę w uzyskaniu przez Londyn prawa organizacji igrzysk 2012 roku, a następnie był szefem komitetu organizacyjnego, przełożenie tokijskiej imprezy na przyszły rok - podobnie jak w przypadku piłkarskich mistrzostw Europy - może być problematyczne.
- To na pierwszy rzut oka może się wydawać rozsądną propozycją, ale międzynarodowe federacje często na lata nieolimpijskie planują organizację mistrzostwa świata - przypomniał i wskazał, że jego zdaniem lepszym rozwiązaniem byłaby jesień tego roku.
Pandemia koronawirusa
Pandemia koronawirusa w poważny sposób zburzyła utarty kalendarz sportowy i doprowadziła do odwołania bądź przełożenia na później wielu ważnych imprez. Mimo to władze MKOl, z przewodniczącym Thomasem Bachem na czele, utrzymują, że celem jest przeprowadzenie igrzysk w zakładanym terminie, czyli między 24 lipca a 9 sierpnia. Takie stanowisko spotyka się z krytyką sportowców, którzy wskazują m.in. na wstrzymanie kwalifikacji olimpijskich w wielu dyscyplinach. Po wideokonferencji z narodowymi komitetami MKOl podtrzymał plan rozegrania imprezy w ustalonej dacie, jednak przyznał, że w obecnej sytuacji "nie ma idealnego rozwiązania".
Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Globalnie odnotowano już ok. 220 tys. przypadków i ok. 8,9 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Japonii zdiagnozowano ponad 1600 chorych.
Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?
- Koronawirus - najnowsze dane
- Koronawirus - raport, objawy, leczenie, epidemia, najważniejsze dane
- Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]
- Koronawirus w Polsce. MAPA zakażeń z podziałem na miasta
- Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu
- Tych leków nie wolno wywozić za granicę w związku z koronawirusem [LISTA]
- Brak ubezpieczenia a koronawirus: kto zapłaci za badania?
- Koronawirus w Polsce. Zamknięte kina, teatry i muzea w całym kraju
- Szkoły zamknięte. Rząd zawiesza działalność placówek oświatowych
- Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce - zamknięte granice, bary, zakazy, ograniczenia
RadioZET.pl
Oceń artykuł