Zamknij

Premier potwierdził: Sportowcy będą szczepieni przed Euro 2021 i IO

14.04.2021 12:15
Konferencja w PKOl NA ŻYWO
fot. PAP/EPA

Premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej potwierdził, że piłkarze reprezentacji Polski i sportowcy uczestniczący w igrzyskach olimpijskich w Tokio będą szczepieni przeciw COVID-19. Udział w spotkaniu wzięli też minister Piotr Gliński, prezes PZPN Zbigniew Boniek i prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

  • Polscy sportowcy będą szczepieni przeciw covid-19 przed IO w Tokio i Euro 2021
  • W środę, 14 kwietnia, w siedzibie PKOl odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie
  • Udział w niej wziął m.in. premier Mateusz Morawiecki

- Koronawirus to niezwykle groźna, fatalna choroba, która może dotknąć każdego, niemalże w każdej chwili, dlatego, aby zapewnić komfort naszym sportowcom, którzy mają nam dawać radość, nadzieję w Tokio, postanowiliśmy o zaszczepieniu całej ekipy olimpijskiej, ekipy naszych olimpijczyków, ale także ekipy naszej reprezentacji w piłce nożnej, która będzie reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Europy - powiedział premier.

- Wiemy doskonale, z jakim wysiłkiem wiąże się przygotowanie do olimpiady, wiemy, że to czasami długie lata ogromnych wysiłków, ćwiczeń i dyscypliny i zmarnowanie tego byłoby oczywiście wielkim błędem. Dlatego stwierdziliśmy, że po zaszczepieniu (osób) najbardziej podatnych na największe ryzyko i tragedie zdecydowaliśmy się przeznaczyć część szczepionek na naszą kadrę olimpijską i kadrę narodową reprezentującą nas na Mistrzostwach Europy - dodał.

Obecny na konferencji minister Piotr Gliński podkreślił, że łącznie z kadry olimpijskiej zaszczepionych zostanie 1077 osób. Dodatkowo szczepienia obejmą około 60 osób z reprezentacji Polski w piłce nożnej.