Zamknij

Polska - Kanada: Kiedy i o której mecz siatkarzy w Tokio? [GODZINA, DATA]

31.07.2021 22:40
Polska - Kanada GODZINA DATA
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Polska - Kanada GODZINA DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się ostatni mecz fazy grupowej polskich siatkarzy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio? GODZINA i DATA spotkania Polska - Kanada na IO Tokio 2020.

  • Reprezentacja Polski siatkarzy w 5. kolejce IO Tokio 2020 zagrają z Kanadą
  • Biało-czerwoni są już pewni udziału w ćwierćfinale, ekipa Glenna Hoaga musi jeszcze o to powalczyć
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się ostatni mecz fazy grupowej polskich siatkarzy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio

Polska - Kanada GODZINA DATA. Reprezentacja Polski siatkarzy po falstarcie i porażce z Iranem 2:3 odbudowali się i wygrali trzy kolejne spotkania: z Włochami, Wenezuelą, gdzie przydarzyła się wpadka w jednym secie, oraz z Japonią. Podopieczni Vitala Heynena, faworyci do złota w Tokio, są już pewni awansu do ćwierćfinału, ale muszą jeszcze domknąć fazę grupową starciem z walczącą o najlepszą ósemkę Kanadą.

Ekipa Glenna Hoaga bardzo słabo rozpoczęła olimpijskie zmagania. Po dwóch seriach gier była bez punktu, ale potem gładko ograła Iran oraz Wenezuelę. To pokazuje, że rozpędzają się z każdym meczem i mogą napsuć sporo krwi mistrzom świata.

Polska - Kanada: Kiedy mecz siatkarzy w Tokio?

Będzie to drugie w tym sezonie spotkanie tych zespołów. Polacy zwyciężyli w Lidze Narodów 3:0, ale nie był to tak jednostronny pojedynek, jak mogłoby się wydawać. Kanadyjczycy mieli lepsze przyjęcie, zagrywkę (5 asów) i popełnili mniej błędów. Przegrali jednak walkę na siatce - w bloku był jeszcze remis, ale w ataku 39:44. Najwięcej punktów zdobył Sharone Vernon-Evans (16).

Trener Vital Heynen jeszcze przed wylotem na igrzyska do Tokio zapowiadał, że jego drużyna zrobi wszystko, by przywieźć do Polski jakiś krążek. - Jestem głęboko przekonany, że zdobędziemy medal. Wreszcie, po raz pierwszy od 45 lat w historii polskiej siatkówki. Jakiego koloru? Dowolnego, choć - jak wiecie - mam swoje preferencje - mówił.

Kluczowy będzie ćwierćfinał, na który powoli możemy spoglądać. Rywala biało-czerwonych jeszcze nie znamy, ale najpewniej będzie to ktoś z trójki USA, Francja, Argentyna.

Polska - Kanada GODZINA, DATA: Kiedy i o której mecz siatkarzy IO Tokio 2020?

Mecz Polska - Kanada w 5. kolejce IO Tokio 2020 odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 sierpnia o godz. 2 czasu polskiego.

RadioZET.pl/PAP/an/ krys/