Zamknij

Polska - Iran: GODZINA. Kiedy grają Polacy na IO w Tokio? O której mecz?

20.07.2021 18:44
Polska - Iran GODZINA i DATA
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Polska - Iran: GODZINA, DATA. Kiedy pierwszy mecz Polaków na IO w Tokio? O której godzinie grają Polacy w Tokio 2020? Polska - Iran: biało-czerwoni rozpoczynają batalię o olimpijskie medale. W pierwszy starciu fazy grupowej Tokio 2020 mistrzowie świata zagrają z Iranem. Sprawdź podstawowe informacje przed spotkaniem Polska - Iran.

Polska - Iran: GODZINA i DATA pierwszego meczu. Polscy siatkarze zaczynają igrzyska olimpijskie w Tokio 2020. Zespół Vitala Heynena wywalczył przepustki na imprezę czterolecia przed dwoma laty podczas sierpniowego turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku. Wówczas mistrzowie świata wygrali z Tunezją, Francją oraz Słowenią i cieszyli się z wyjazdu do Japonii.
Mimo że pandemia koronawirusa przełożyła IO w Tokio 2020 o rok, Polacy pozostali niezwykle zmotywowani do igrzysk olimpijskich. W sukces swoich podopiecznych wierzy sam belgijski selekcjoner, który przed wylotem do Kraju Kwitnącej Wiśni przekonywał, że jego siatkarzy stać na wiele.

- Jestem głęboko przekonany, że zdobędziemy medal. Wreszcie, po raz pierwszy od 45 lat w historii polskiej siatkówki. Jakiego koloru? Dowolnego, choć - jak wiecie - mam swoje preferencje - podkreśłał Heynen.

Tokio 2020: SIATKÓWKA - GRUPY. W jakiej grupie jest polska reprezentacja?

Polska - Iran: Kiedy mecz Polaków na IO? O której godzinie grają w Tokio 2020?

Polscy siatkarze trafili do grupy A fazy grupowej Tokio 2020. Rywalami biało-czerwonych będą: Włochy, Japonia, Iran, Wenezuela i Kanada. Tym samym Polacy uniknęli potęg, którzy znaleźli się w grupie B. Awans do ćwierćfinału IO 2020 wywalczą cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. O kolejności w tabeli decydować będzie najpierw liczba zwycięstw, a dopiero później punkty zdobyte ze spotkań. Następnie o klasyfikacji przesądzać będzie liczba zdobytych setów, wyższy stosunek małych punktów oraz bezpośrednie mecze.

Tokio 2020: TERMINARZ meczów siatkarzy. Kiedy grają Polacy? O której?

Mecz Polska - Iran rozpocznie zmagania Michała Kubiaka i spółki w Tokio 2020.

Polska - Iran: GODZINA i DATA meczu na IO w Tokio

- Pierwszy mecz jest najtrudniejszy. Trzeba przestawić się na olimpijski tryb. Polska ma bogatą historię pojedynków z Iranem i dlatego ten mecz będzie dla nas bardzo trudny. Kolejne duże wyzwanie to ćwierćfinał. Jeśli jednak jedziesz na igrzyska, to nie możesz liczyć na łatwe spotkania - tłumaczył Heynen.

Polska - Iran na żywo odbędzie się w sobotę, 24 lipca o godzinie 12:40 czasu polskiego. Relacja live z pojedynku z Iranem na IO w Tokio 2020 zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl