Zamknij
Fabian Drzyzga
  • mid-21804379
  • mid-21804380
  • mid-21804382
  • 10 Zobacz
fot. PAP

Polscy siatkarze wrócili do kraju po igrzyskach olimpijskich w Tokio. Mimo odpadnięcia w ćwierćfinale mistrzowie świata zostali przywitani na Okęciu przez sporą grupę kibiców.

Reprezentacja Polski siatkarzy wróciła do kraju z igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni wygrali zmagania w grupie A, kończąc rywalizację na pierwszym miejscu, ale w ćwierćfinale przegrali z Francją 2:3 i musieli pożegnać się z turniejem.

- Zawiedliśmy samych siebie i nasze rodziny. Mam szacunek dla was - dziennikarzy - i dlatego udzielam teraz wywiadu, choć najchętniej poszedłbym do szatni i zadzwonił do żony. Ale taki jest mój obowiązek. Każdy to przeżywa. Jest mi przykro, jest nam przykro. Każdy, kto jest w sztabie  - lekarze, masażyści... zrobili wszystko, co mogli, a my przegraliśmy - mówił załamany Fabian Drzyzga po przegranym starciu z Trójkolorowymi.

Polscy siatkarze wrócili z IO w Tokio. Jak zostali przywitani?

– To jedna z bardziej bolesnych porażek w mojej karierze trenerskiej, ale taka sytuacja nie zdarza mi się po raz pierwszy. Przegrałem w tie-breaku kluczowy mecz w kwalifikacjach olimpijskich z Polską przed igrzyskami w Rio jako trener reprezentacji Niemiec (...). W karierze każdego trenera zdarzają się takie gówniane momenty. O przepraszam! Może nie powinienem używać takich słów, ale dziś chyba mogę. Z takich meczów trzeba się jak najwięcej nauczyć, wyciągnąć wnioski i starać się poprawiać. Żeby były zwycięstwa, muszą też być przegrane, których ja oczywiście nie znoszę  - powiedział Vital Heynen w rozmowie z portalem onet.pl na Okęciu.

Samolot z siatkarzami na pokładzie wylądował na lotnisku im. Fryderyka Chopina po godzinie 14. W hali przylotów znalazła się spora grupa kibiców, która przywitała mistrzów świata. Jednak fani o wiele cieplej powitali Tadeusza Michalika, który w Tokio sięgnął po brązowy medal w zapasach.

RadioZET.pl