Polacy pokonali Wenezuelę, rywale zaskoczyli biało-czerwonych

28.07.2021 12:03
Polska - Wenezuela NA ŻYWO

Polscy siatkarze pokonali Wenezuelę 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15) w trzecim meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W kolejnym spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się z Japonią.

Polscy siatkarze byli faworytem w starciu z Wenezeulą i od samego początku postawili rywalom swoje warunki gry. Od pierwszych piłek zespół z Ameryki Południowej dotrzymywał krokok mistrzom świata, ale w środkowej części partii biało-czerwoni odskoczyli przeciwnikom, prowadząc 16:10. Bardzo dobrze w ataku prezentował się Kamil Semeniuk, który także świetnie spisywał się na zagrywce, notując asy serwisowe. Dzięki wysokiej skuteczności Polacy wygrali pierwszą odsłonę 25:16.

W drugiej części mistrzowie świata zdominowali Wenezuelczyków, wychodząc na prowadzenie 5:1 i potem 9:4. W ofensywie błyszczał Semeniuk, a na środku dobrą formę potwierdzał Mateusz Bieniek. Pod koniec seta zespół Vitala Heynena grał treningowo, na luzie, triumfując do 13.

Polacy wygrali z Wenezuelą. Rywale postraszyli mistrzów świata

W trzecim secie polscy siatkarze wyraźnie się zacięli. Wenezuelczycy wyszli na prowadzenie 5:2 i utrzymywali trzypunktową przewagę, spisując się bardzo dobrze w ataku. Na tej pozycji kiepsko wypadał Łukasz Kaczmarek, który w końcówce został zmieniony przez Bartosza Kurka. Biało-czerwoni próbowali gonić rywali, ale ci konsekwentnie grali swoje. Nie pomogły też dwie przerwy na żądanie od Vitala Heynena, przez co przeciwnicy dość nieoczekiwanie zwyciężyli 25:18.

W czwartej partii Polacy wrócili na właściwe tory i od razu wyszli na prowadzenie 4:2. W następnych akcjach wykorzystywali kontrataki, powiększąc przewagę pewnie zmierzając po drugą wygraną na igrzyskach olimpijskich. Mecz asem serwisowym zakończył Kamil Semeniuk, a mistrzowie świata triumfowali 25:15 i w całym spotkaniu 3:1.

Polska – Wenezuela 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15)