Zamknij

Początek igrzysk tuż-tuż, a w Tokio najwięcej zakażeń COVID-19 od stycznia

14.07.2021 12:32
IO Tokio 2020
fot. KYDPL KYODO/Associated Press/East News

Igrzyska olimpijskie w Tokio startują już za niewiele ponad tydzień, a w stolicy Japonii panuje nowa fala zakażeń koronawirusem. W środę służby medyczne "Kraju Kwitnącej Wiśni" poinformowały, że w samym Tokio wykryto 1149 nowych infekcji - najwięcej od 22 stycznia tego roku.

Na niewiele ponad tydzień przed rozpoczęciem letnich igrzysk olimpijskich Tokio mierzy się z rosnącą liczbą zakażeń  koronawirusem. W środę służby medyczne stolicy Japonii zgłosiły 1149 nowych infekcji – najwięcej od 22 stycznia.

Od poniedziałku w Tokio obowiązuje kolejny pandemiczny stan wyjątkowy, który ma pomóc opanować najnowszą falę infekcji. Zgodnie z zapowiedziami władz restrykcje, w tym zakaz sprzedaży alkoholu w barach i restauracjach, mają obowiązywać do 22 sierpnia, czyli przez całe igrzyska.

Początek igrzysk tuż-tuż, a w Tokio najwięcej zakażeń COVID-19 od stycznia

By zmniejszyć zagrożenie, organizatorzy ogłosili również zakaz udziału publiczności we wszystkich zawodach olimpijskich rozgrywanych w stolicy oraz w prefekturach Fukushima i Hokkaido.

Premier Japonii Yoshihide Suga wezwał w środę MKOl do skrupulatnego przestrzegania reżimu sanitarnego w czasie igrzysk, by zapobiegać infekcjom. Premier oświadczył również, że dzięki kampanii szczepień odsetek osób starszych wśród zakażonych koronawirusem spadł z ok. 20 do 4 procent.

RadioZET.pl/PAP