Zamknij

Pływacy wsparli kolegów, którzy wrócili z Tokio. Wspaniały gest

19.07.2021 11:29
Pływacy reprezentacji Polscy
fot. PAP/EPA

Pływacy reprezentacji Polscy wsparli swoich kolegów, którzy w wyniku błędu Polskiego Związku Pływackiego nie zostali zgłoszeni do igrzysk olimpijskich i w niedzielę musieli wrócić z Tokio do Warszawy. Na ścianach wioski olimpijskiej zawiesili ich zdjęcia.

Alicja Tchórz, Paulina Peda, Aleksandra Polańska, Jakub Kraska, Mateusz Chowaniec i Jan Kozakiewicz nie wystąpią na igrzyskach olimpijskich w Tokio. To efekt błędu Polskiego Związku Pływackiego przy zgłoszeniu zawodników.

Wspomniana grupa, która od kilku dni przebywała już w Japonii, miała zapewniony start w sztafecie, ale szefowie PZP błędnie zrozumieli regulamin zgłoszeniowy i zgłosili sportowców do rywalizacji... indywidualnej, w której udział był zależny od zaproszenia od światowej federacji (FINA).

Tym samym wyżej wymieniona szóstka w niedzielę musiała wrócić do Polski. Na lotnisku stawiła się kompletnie rozbita. Nie brakowało łez.

ZOBACZ KONIECZNIE: Pływacy wrócili do Polski. Na lotnisku polały się łzy [ZDJĘCIA]

W geście solidarności pływacy, którzy zostali w Tokio, zawiesili na ścianach wioski olimpijskiej zdjęcia nieobecnych. Na takie wsparcie zdecydowali się zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Polscy pływacy wspierają kolegów, którzy wrócili z Tokio

Igrzyska olimpijskie w Tokio oficjalnie zostaną zainaugurowane w piątek, 23 lipca. Rywalizacja potrwa do 8 sierpnia.