Zamknij

Padł kolejny rekord świata. McLaughlin najlepsza w biegu na 400 m przez płotki

04.08.2021 08:10

Sydney McLaughlin zajęła pierwsze miejsce w finale biegu na 400 metrów przez płotki na igrzyskach olimpijskich w Tokio, zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata, uzyskując czas 51,46. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Dalilah Muhammad, a trzecie Holenderka Femke Bol.

Sydney McLaughlin
fot. PAP/EPA

Sydney McLaughlin zwyciężyła w biegu na 400 metrów przez płotki na igrzyskach olimpijskich w Tokio, poprawiając własny rekord świata. Amerykanka uzyskała czas 51,46. Dotychczasowy rekord wynosił 51,90. Srebro zdobyła jej rodaczka Dalilah Muhammad, a brąz Holenderka Femke Bol.

Muhammad, mistrzyni olimpijska z 2016 i mistrzyni świata z 2019 roku, uzyskała 51,58, natomiast Bol - 52,03. Aż pięć zawodniczek w finale poprawiło swoje rekordy życiowe.

Padł kolejny rekord świata. McLaughlin najlepsza w biegu na 400 m przez płotki

W półfinale tej konkurencji odpadła Joanna Linkiewicz.

Rywalizacja Amerykanek zapowiadała się na jedno z największych wydarzeń lekkoatletycznych zmagań w Tokio, a o formie tych zawodniczek świadczy fakt, że obie pobiegły w środę poniżej rekordu świata.

Przez większość dystansu prowadziła 31-letnia Muhammad, ale tuż przed metą została wyprzedzona przez swoją rodaczkę.

Sydney McLaughlin jak Karsten Warholm

Poprzedni rekord świata McLaughlin, która 7 sierpnia skończy 22 lata, ustanowiła w czerwcu tego roku podczas zawodów w USA.

Biegi na 400 metrów przez płotki w Tokio przejdą do historii sportu. Dzień wcześniej w finale mężczyzn w tej konkurencji najlepszy okazał się Norweg Karsten Warholm, który również poprawił własny rekord świata, jako pierwszy "łamiąc" barierę 46 sekund - uzyskał 45,94.

RadioZET.pl/PAP