Zamknij

Oussama Mellouli zmienił zdanie. Sportowiec wystąpi w Tokio 2020

Maciej Walasek
22.07.2021 10:20
Oussama Mellouli zmienił zdanie. Sportowiec wystąpi w Tokio 2020
fot. AP/East News

Oussama Mellouli zmienił zdanie i jednak pojedzie na igrzyska olimpijskie do Tokio. Kilkadziesiąt godzin wcześniej pływak ogłosił, że kończy karierę przez konflikt z krajową federacją.

Oussama Mellouli ostatecznie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wcześniej jego szósty olimpijski start miał nie dojść do skutku, a wszystko przez konflikt z krajową federacją. Chodziło głównie o kwestie finansowe; od 2018 roku przygotowywał się za własne pieniądze.

37-latek poinformował, że przewodniczący Tunezyjskiego Komitetu Olimpijskiego Mahrez Boussian obiecał rozwiązać spór po igrzyskach i nalegał na jego udział. Wpisowi w mediach społecznościowych towarzyszyło zdjęcie Mellouliego i Boussiana trzymających flagę tunezyjską.

Oussama Mellouli wystąpi na igrzyskach w Tokio 2020

- Jestem bardzo dumny, że mogę reprezentować swój kraj na tych igrzyskach olimpijskich i nie mogę się doczekać rywalizacji z najlepszymi sportowcami na świecie w Tokio - przekazał Mellouli.

W Londynie w 2012 roku Tunezyjczyk wpisał się na karty historii jako pierwszy pływak, który zdobył medale podczas tych samych igrzysk na basenie 50 m (brąz na 1500 m stylem dowolnym) i na otwartym akwenie (złoto na 10 km). W olimpijskim dorobku ma także złoto wywalczone w Pekinie (2008) na 1500 m st. dow.

Tunezja ma łącznie 13 krążków w historii olimpijskich startów.

RadioZET.pl/PAP