Zamknij

Oussama Mellouli bojkotuje igrzyska w Tokio 2020. W tle konflikt z federacją

21.07.2021 17:11
Oussama Mellouli
fot. AFP/EAST NEWS

Oussama Mellouli nie weźmie udziału w igrzyskach w Tokio, które miały być jego szóstym startem olimpijskim. Słynny pływak z powodu konfliktu z krajową federacją, postanowił zakończyć karierę.

Oussama Mellouli, mimo że zakwalifikował się na igrzyska olimpijskie w Tokio, nie wystąpi na nich. Pływak nie doszedł do porozumienia z tunezyjską federacją, gdzie przedmiotem kłótni były m.in. kwestie finansowe.

- Po miesiącu nasilonego konfliktu z federacją i "cierpień" straciłem wszelką nadzieję na rozwiązanie problemów. Postanowiłem więc zakończyć międzynarodową karierę i "zbojkotować" igrzyska w Tokio - napisał 37-letni pływak na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Według tunezyjskich mediów czarę goryczy przelała decyzja związku o braku akredytacji na igrzyska w Tokio dla fizjoterapeuty słynnego pływaka.

Oussama Mellouli nie wystartuje na IO w Tokio 2020

W 2018 Mellouli sam finansował swoje szkolenie, bo nie otrzymał wsparcia od federacji.

W Londynie w 2012 r. wpisał się na karty historii jako pierwszy zawodnik, który zdobył medale podczas tych samych igrzysk na basenie 50 m (brąz na 1500 m stylem dowolnym) i na otwartym akwenie. W olimpijskim dorobku ma także złoto wywalczone w Pekinie (2008) na 1500 m stylem dowolnym.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i zakończą 8 sierpnia.

RadioZET.pl/PAP