Efektowna wygrana Polaków z Włochami. Mamy pierwsze zwycięstwo na IO w Tokio

26.07.2021 08:57
Polska - Włochy

Polscy siatkarze pokonali Włochów 3:0 (25:20, 26:24, 25:20) w drugim meczu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. To pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych na imprezie czterolecia w Japonii.

Na początku pierwszego seta Polacy lepiej weszli w mecz. Po serii zagrywek Bartosza Kurka biało-czerwoni prowadzili 8:4. W kolejnych akcjach zespół Vitala Heynena w pełni kontrolował przebieg gry, prowadząc dalej 17:13. Po dobrych serwisach Polacy dołożyli jeszcze dobry blok, dzięki czemu wygrywali 21:17. Ostatecznie polscy siatkarze triumfowali w tej partii do 20.

W drugiej odsłonie kibice oglądali wyrównany pojedynek, gdzie obie drużyny nie zamierzały odpuścić. Pod koniec tej części mistrzowie świata zdobyli trzy punkty przewagi, gdzie w ataku brylował Bartosz Kurek, który był prawdziwym liderem zespołu. Jednak Italia odrobiła straty i doprowadziła do gry na przewagi. Jednak po złym serwisie Galassiego i kapitalnym ataku Kurka w kontrataku, Polacy wygrali 26:24.

W trzecim secie po dość wyrównanym początku biało-czerwoni wyszli na dwa "oczka" przewagi. W kolejnych akcjach Polacy, wykorzystując świetne zagrywki Wilfredo Leona, odskoczyli rywalom na kilka punktów 13:9 i zwycięstwo było coraz bliżej. W następnych akcjach mistrzowie świata grali jeszcze pewniej siebie, prowadząc 22:14. Wtedy na boisku po raz pierwszy pojawił się Michał Kubiak, który od początku igrzysk olimpijskich ma problemy zdrowotne. Ostatecznie Polacy wygrali 25:20 i przypieczętowali pierwszy triumf w Tokio.

Polska – Włochy 3:0 (25:20, 26:24, 25:20)