Zamknij

Grecy przekazali ogień olimpijski Japończykom [WIDEO]

19.03.2020 13:35

W Atenach przekazano Japończykom ogień olimpijski. Z powodu pandemii koronawirusa ceremonia jego przyjęcia miała skromny charakter. Do Kraju Kwitnącej Wiśni dotrze w piątek. 24 lipca w Tokio mają się rozpocząć letnie igrzyska.

Ogień olimpijski
fot. PAP/EPA
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pochodnię przejęła była pływaczka Naoko Imoto. Ogień ruszył w podróż razem z japońskimi oficjelami niższego szczebla, którzy do Grecji udali się na ubiegłotygodniową ceremonię jego wzniecenia w Olimpii. Ona także odbyła się bez udziału widzów.

26 marca w regionie Fukushima, dotkniętego trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni atomowej w 2011 rok, ma się rozpocząć tradycyjna sztafeta olimpijska z ogniem. Z powodu pandemii będzie ona podlegała jednak różnego rodzaju restrykcjom, jak np. liczby osób, które będą mogły się gromadzić wzdłuż trasy. Część towarzyszących jej lokalnych uroczystości została odwołana.

Wcześniej miała się odbyć sześciodniowa sztafeta po Grecji, ale zrezygnowano z niej.

Pandemia koronawirusa

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Globalnie odnotowano już ok. 220 tys. przypadków i ok. 8,9 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Japonii zdiagnozowano ponad 1600 chorych.

RadioZET.pl/PAP