Zamknij

Odda złoty medal olimpijski dla chorego Kacperka. Wielki gest Dawida Tomali

08.01.2022 23:04

Dawid Tomala zapowiedział na Gali Mistrzów Sportu 2022, że odda zdobyty w Tokio złoty medal igrzysk olimpijskich na licytację, by zdobyć środki na pokrycie leczenia Kacpra Woźniaka z Żor i spełnić jego marzenie o samodzielnym chodzeniu.

Dawid Tomala
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/East News

Dawid Tomala został podczas Gali Mistrzów Sportu 2022 nagrodzony statuetką dla czwartego najlepszego sportowca Polski w 2021 roku. Podczas odbierania nagrody poinformował swoich fanów, że zamierza oddać zdobyty w Tokio złoty medal igrzysk olimpijskich w chodzie na 50 kilometrów na licytację, by zdobyć środki na pokrycie leczenia Kacpra Woźniaka z Żor i spełnić jego marzenie o samodzielnym chodzeniu.

Rodzice Kacpra szukają funduszy na operację ortopedyczną w European Paley Institute. 12-latek zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, jednak wciąż są nadzieje na to, by mógł chodzić.

Odda złoty medal olimpijski dla chorego Kacperka. Wielki gest Dawida Tomali

Licytacja złotego medalu Tomali odbędzie się 9 stycznia w hotelu Marriott w Warszawie. Na wydarzenie zostaną zaproszone osoby oraz firmy bądź instytucje, które ofertę finansową złożą wcześniej na maila (info@dawidtomala.pl). Operacja chłopca kosztuje 150 tysięcy złotych.

Podczas gali Tomala poinformował również, że zakłada swoją własną fundację pod nazwą "ToMali zwycięzcy". Jej misją jest pomaganie "trudnej, problematycznej" młodzieży z domów dziecka oraz ośrodków wychowawczych w rozwijaniu pasji do sportu i umożliwienie im wejścia na właściwą drogę. Jeśli medal chodziarza z IO Tokio 2020 zostanie zlicytowany za wyższą kwotę, środki te zasilą konto fundacji i pomogą jej podopiecznym.

RadioZET.pl