Zamknij

Minister Gliński o aferze z pływakami: Do spraw przykrych wrócimy po igrzyskach

19.07.2021 13:49
Piotr Gliński
fot. PAP/EPA

- Do spraw przykrych wrócimy po igrzyskach olimpijskich - mówi reporterowi Radia ZET Maciejowi Sztykielowi Piotr Gliński - minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

- Poprosiliśmy o wyjaśnienia i będziemy sprawę wyjaśniać, ale wnioski będą wyciągane po igrzyskach. W tej chwili nie jesteśmy w stanie wpłynąć na żadne decyzje organizatorów dotyczące uczestnictwa w zawodach - tłumaczy Piotr Gliński.

6 pływaków nie wystartuje na najważniejszej imprezie i wróciło do Polski przez błąd w zgłoszeniu zawodników. Reprezentanci obarczają winą Polski Związek Pływacki.

- Sport jest tak w Polsce zorganizowany, że ministerstwo nie ma żadnego władztwa nad merytoryczną działalnością związków, poza tym, że mogę wycofać finansowanie. Ale przed igrzyskami nie jest to przecież możliwe. Wszelkie rozliczenia i analizy po igrzyskach olimpijskich - mówi szef resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Piotr Gliński w rozmowie z reporterem Radia ZET doda, że "być może po igrzyskach będzie nowe otwarcie stosunków ze związkami, bo nie tylko z tym związkiem mamy kłopoty".

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca.