Miał walczyć o medal, a został zdyskwalifikowany. Dramat Myszki w ostatnim wyścigu

31.07.2021 09:27
Piotr Myszka

Piotr Myszka był czwarty przed ostatnim, tzw. medalowym wyścigiem olimpijskich regat żeglarskich w windsurfingowej klasie RS:X i miał szansę nawet na srebro. Niestety Polak został zdyskwalifikowany za falstart i stracił szanse na jakikolwiek krążek.

Holender Kiran Badloe zdobył złoty medal w olimpijskich regat żeglarskich w windsurfingowej klasie RS:X. Piotr Myszka został z powodu falstartu zdyskwalifikowany w wyścigu finałowym i ostatecznie zajął szóste miejsce.

Przed finałem Polak zajmował czwarte miejsce. W ostatnim wyścigu za falstart oprócz niego zostali zdyskwalifikowani także Francuz Thomas Goyard oraz Włoch Mattia Camboni, z którymi Myszka miała walczyć o medale IO w Tokio 2020. Przed sobotnim startem Polak tracił do zajmującego trzecie miejsce Włocha tylko trzy punkty.

Mimo dyskwalifikacji w ostatnim wyścigu srebrny medal zdołał wywalczyć Goyard. Brązowy niespodziewanie przypadł Chińczykowi Kun Bi. Myszka ukończył rywalizację olimpijską na szóstej pozycji. W Rio de Janeiro w 2016 roku był czwarty.

Badloe wygrał pięć z dwunastu wyścigów eliminacyjnych.