Zamknij

"Mazurek Dąbrowskiego" rozbrzmiał po raz drugi. Włodarczyk i Kopron odebrały medale

04.08.2021 06:07

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron odebrały kolejno złoty i brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Hymn Polski rozbrzmiał w stolicy Japonii po raz drugi, wcześniej przy dekoracji "złotej" sztafety mieszanej.

Włodarczyk i Kopron
fot. PAP/EPA

Anita Włodarczyk odebrała w środę na stadionie złoty, a Malwina Kopron - brązowy medal za rozegrany dzień wcześniej olimpijski konkurs rzutu młotem w Tokio.

Ubrane w dresy i w maseczkach na twarzy polskie lekkoatletki odebrały medale oraz kwiaty z tac trzymanych przez członków władz MKOl i światowej federacji lekkoatletycznej. Wśród nich był znakomity w przeszłości tyczkarz Siergiej Bubka.

IO Tokio 2020: Anita Włodarczyk i Malwina Kopron odebrały medale

Zgodnie z przepisami sanitarnymi w Tokio medale sportowcy zakładają sobie na szyję sami.

Po chwili na Stadionie Olimpijskim odegrano polski hymn, a stojąca na najwyższym stopniu podium Włodarczyk nie ukrywała wzruszenia.

IO Tokio 2020: "Mazurek Dąbrowskiego" rozbrzmiał po raz drugi

Dzień wcześniej rzuciła młotem 78,48 i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. Trzecia w konkursie Kopron uzyskała 75,49, a siódme miejsce zajęła Joanna Fiodorow - 73,83. Srebro zdobyła Chinka Wang Zheng - 77,03.

Po raz drugi na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozbrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" i ponownie za triumf w konkurencji lekkoatletycznej. Wcześniej biało-czerwoni zdobyli złoty medal w sztafecie mieszanej 4x400 metrów.

loader

RadioZET.pl/PAP