Zamknij

Marcin Lewandowski o swoim upadku w eliminacjach: "Plaskacz w policzek"

03.08.2021 12:34
Marcin Lewandowski o swoim upadku w eliminacjach
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Marcin Lewandowski zaliczył upadek w trakcie biegu eliminacyjnego na 1500 m w igrzyskach olimpijskich w Tokio, ale sędziowie uwzględnili protest polskiej ekipy i dołączyli naszego zawodnika do półfinału. "Plaskacz w policzek" - napisał jeden z kandydatów do medalu.

  • Marcin Lewandowski mimo upadku w eliminacjach wystąpi w półfinale biegu na 1500 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio
  • Sędziowie pozytywnie rozpatrzyli protest polskiej ekipy
  • 34-latek do sprawy odniósł się na Instagramie

Marcin Lewandowski w tym sezonie poprawił własny rekord kraju na 1500 m, jak sam przyznał, jest w życiowej formie, a niewiele brakowało, by występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio zakończył na eliminacjach. Doświadczony Polak, brązowy medalista mistrzostw świata w Doha, upadł na ostatnim okrążeniu i nie miał szans rywalizować o miejsce w czołowej szóstce, która dawałaby awans do półfinału.

Działacze złożyli jednak protest, twierdząc, że jeden z rywali pociągał reprezentanta biało-czerwonych za koszulkę, co w konsekwencji doprowadziło do utraty równowagi i upadku. Sędziowie pozytywnie rozpatrzyli ten wniosek i ostatecznie dołączyli Lewandowskiego do serii półfinałowej.

Marcin Lewandowski o swoim upadku

34-latek w kilkanaście minut przeszedł drogę z piekła do nieba. Przed kamerami TVP był zdruzgotany, ale potem dowiedział się, że te igrzyska jeszcze się dla niego nie skończył. Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych.

"Nie wiecie i nie chcielibyście się dowiedzieć jakie to uczucie…nie trenowałem do tej imprezy 3 miesięcy…nie poświęcałem rodziny i najbliższych 3 lat…pracowałem na ten moment więcej niż połowę swojego życia, jestem w szczytowej formie a tu plaskacz w policzek. Ale widocznie Bóg ma wobec mnie inne plany, bo dostałem drugą szansę" - napisał Marcin Lewandowski na Instagramie.

Półfinał biegu na 1500 m z udziałem Marcina Lewandowskiego odbędzie się w czwartek 5 sierpnia o godz. 13 czasu polskiego. Na tym samym etapie wystartuje również Michał Rozmys.

RadioZET.pl/Instagram