Zamknij

Półfinał mimo upadku. Marcin Lewandowski pozostaje w grze o medal IO

03.08.2021 02:29
Dramat Marcina Lewandowskiego
fot. SERGEI GAPON/AFP/East News

Marcin Lewandowski zaliczył upadek w biegu eliminacyjnym na 1500 m, ale po proteście awansował do półfinału igrzysk olimpijskich w Tokio. Szanse na krążek zachował też Michał Rozmys, który w swojej serii zajął 6. miejsce.

Marcin Lewandowski należał do grona ścisłych faworytów do zwycięstwa w biegu na 1500 m, ale w eliminacjach dał się zamknąć przy krawężniku i zaliczył upadek. Polak wolnym tempem ukończył rywalizację, a następnie polska strona złożyła protest. Ten został uznany za zasadny, dzięki czemu nasz reprezentant pobiegnie w półfinale.

- Jak chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach. Biorę to z pokorą na klatę, jak będę płakał, to nic mi to nie da. Pracowałem na te igrzyska przez 10 lat, to były moje główne zawody w karierze - mówił Lewandowski jeszcze przed przywróceniem go do zmagań. - Byłem przygotowany jak nigdy - dodał.

Marcin Lewandowski w półfinale IO Tokio 2020

Marcin Lewandowski nie będzie jedynym reprezentantem Polski w półfinale IO Tokio 2020. Szósty w swojej serii był Michał Rozmys, który uzyskał bezpośredni awans.

RadioZET.pl