Zamknij

Marcin Lewandowski kończy walkę w sezonie 2021. Poważny uraz

06.08.2021 13:53
Marcin Lewandowski kończy walkę w sezonie 2021. Poważny uraz
fot. PAP

Marcin Lewandowski za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał nowe informacje na temat swojego stanu zdrowia. Lekkoatleta poinformował kibiców, że jego uraz okazał się dużo bardziej poważny i jest zmuszony zakończyć zmagania w tym sezonie.

Marcin Lewandowski nie ukończył czwartkowego półfinału w biegu na 1500 metrów. Na ostatnim okrążeniu lekkoatleta musiał wycofać się z rywalizacji z powodu urazu. Z początku wydawało się, że 34-latek dostał skurczu, ale jak sam ujawnił w wywiadzie, jeszcze przed igrzyskami zmagał się z urazem łydki.

Wydawało się, że Lewandowski wróci na bieżnię jeszcze w tym roku. Niestety, sportowiec w piątek opublikował post na Instagramie, przekazując kibicom smutną informację o przedwczesnym zakończeniu zmagań w tym sezonie.

Marcin Lewandowski z poważnym urazem po IO w Tokio

- To nie koniec złych wieści... Łydka nie jest zerwana, ale jest krwiak na 15cm! Tak że sezon 2021 kończę z wielkim smutkiem. Nie ma jednak takiej mocy, która mogłaby zabrać moje szczęście - czytamy w poście Polaka.

Pod postem natychmiast pojawiły się komentarze m.in. Moniki Pyrek i Anny Lewandowskiej, które pocieszały Marcina Lewandowskiego. "Trzymaj się kochany!" - napisała żona Roberta Lewandowskiego.

RadioZET.pl