Zamknij

Finał pchnięcia kulą bez Polek, 1. złoto w lekkiej atletyce dla Etiopii

30.07.2021 11:35
Lekkoatletyka IO Tokio 2020
fot. PAP/EPA

Lekkoatletyka na IO Tokio 2020 - 1. dzień WYNIKI. To nie był najlepszy start polskich lekkoatletów na igrzyskach olimpijskich w Tokio, z dwoma wyjątkami - Joanną Jóźwik i sztafetą mieszaną. Pierwszym mistrzem olimpijskim w lekkiej atletyce w Tokio został Etiopczyk Selemon Barega.

  • W piątek 30 lipca odbyła się pierwsza lekkoatletyczna sesja na igrzyskach olimpijskich w Tokio
  • Najlepiej spisała się sztafeta mieszana, która ustanowiła rekord Europy i z najlepszym czasem awansowała do finału
  • Zawiedli dyskobole i kulomiotki

Lekkoatletyka na IO Tokio 2020 - 1. dzień WYNIKI. Lekkoatletyka na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozpoczęła się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego i nie była udana dla biało-czerwonych. Eliminacje przebrnęła tylko Joanna Jóźwik, która pobiegnie w półfinale na 800 m. Odpadły Anna Wielgosz i Angelika Sarna. Zawiedli też dyskobole, Piotr Małachowski i Bartłomiej Stój.

W sesji wieczornej (u nas południowej) byliśmy w mieszanych nastrojach. Najpierw Paulina Guba i Klaudia Kardasz nie przeszły eliminacji pchnięcia kulą, ale potem fantastycznie spisała się sztafeta mieszana. Polacy w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński wynikiem 3.10:44 ustanowili nowy rekord Europy i z najlepszym czasem awansowali do finału. Ten odbędzie się w sobotę 31 lipca o godz. 14:35.

Lekkoatletyka IO Tokio 2020: pierwsze złoto dla Etiopii

Pierwszym złotym medalistą w lekkiej atletyce w Tokio został Etiopczyk Selemon Barega, który triumfował w biegu na 10000 m. Za nim finiszowali Ugandyjczycy - Joshua Cheptegei i Jacob Kiplimo.

Ponadto odbyły się m.in. eliminacje kobiet na 5000 i w trójskoku. W tych konkurencjach nie ma biało-czerwonych.

Zapis relacji z 1. dnia lekkiej atletyki na IO Tokio 2020

RadioZET.pl