Zamknij

Koronawirus: W Japonii tak źle jeszcze nie było. Co z IO Tokio 2021?

18.11.2020 13:18
Koronawirus
fot. PAP/EPA

We wtorek w Tokio odnotowano największą liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem od początku trwania pandemii. W stolicy Japonii, gdzie w przyszłym roku mają się odbyć igrzyska olimpijskie, przybyło aż 493 chorych.

Minionej doby w Tokio odnotowano największą liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem od początku pandemii. W stolicy Japonii, gdzie w przyszłym roku mają się odbyć igrzyska olimpijskie, przybyło 493 chorych.

Według danych przedstawionych przez władze miasta poprzednio największa liczba zakażeń w ciągu doby - 472 - była 1 sierpnia.

Zobacz także

Koronawirus: W Japonii tak źle jeszcze nie było. Co z IO Tokio 2021?

Te informacje pojawiły się tuż po tym, jak szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach zakończył wizytę w Japonii, gdzie rozmawiał z władzami o środkach bezpieczeństwa, które mają umożliwić przeprowadzenie igrzysk. Z powodu pandemii impreza została przełożona na 2021 rok, pierwotnie miała się odbyć w czerwcu i lipcu 2020.

Na razie zdecydowanej reakcji nie zapowiedział premier Yoshihide Suga. Zaapelował do obywateli o ostrożność, noszenie maseczek i częste mycie rąk, ale nie zamierza wprowadzać stanu wyjątkowego. Na taki krok zdecydowano się wcześniej w kwietniu i maju.

Od początku pandemii na COVID-19 zachorowało 120 815 mieszkańców Japonii. Zmarło 1913 z nich.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP