Zamknij

Klaudia Zwolińska otarła się o medal. Kajakarka najlepsza z Polaków w Tokio

27.07.2021 10:04
Klaudia Zwolińska
fot. PAP

Klaudia Zwolińska zajęła piąte miejsce w finałowej rywalizacji K1 kajakarek górskich i uzyskała tym samym najlepszy wynik spośród wszystkich Polaków na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zawody zwyciężyła Niemka Ricarda Funk, drugie miejsce zajęła Hiszpanka Maialen Chourraut, a trzecie - Australijka Jessica Fox.

Klaudia Zwolińska zajęła piąte miejsce w rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Złoty medal wywalczyła Niemka Ricarda Funk, srebrny - Hiszpanka Maialen Chourraut, a brązowy - Australijka Jessica Fox.

22-letnia Zwolińska awansowała do finału z ostatniej, 10. pozycji. W decydującym starcie spisała się bardzo dobrze i gdyby nie cztery sekundy karne za dwa dotknięcia tyczek, stanęłaby na olimpijskim podium. Do triumfującej Funk, która popłynęła w finale bezbłędnie, Polka straciła 3,48 s.

Klaudia Zwolińska otarła się o medal. Kajakarka najlepsza z Polaków w Tokio

Piąte miejsce zawodniczki z Nowego Sącza jest do tej pory najlepszym wynikiem na igrzyskach w Tokio, biorąc pod uwagę całą reprezentację Polski.

Zwolińska zdobywała dotąd medale w kategorii juniorek i młodzieżowej. W tym roku jako seniorka wygrała zawody Pucharu Świata w Pradze.

Niespodzianką jest tylko brązowy medal Jessiki Fox. 11-krotna mistrzyni świata była uważana za zdecydowaną faworytkę i wciąż nie ma w dorobku złota olimpijskiego. W 2012 roku w Londynie Australijka wywalczyła srebro, a cztery lata później w Rio de Janeiro - brąz.

RadioZET.pl/PAP