Zamknij

Kiepski dzień Skrzypulec i Ogar-Hill. Polki spadły na trzecie miejsce

03.08.2021 09:27

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zajęły we wtorkowych wyścigach olimpijskich regat w żeglarskiej klasie 470 dwa razy 15. miejsce i tym samym spadły na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do prowadzących Brytyjek tracą 18 punktów, zaś do drugich Francuzek - cztery.

Skrzypulec i Ogar-Hill
fot. PAP/EPA
  1. Kiepski dzień Skrzypulec i Ogar-Hill. Polki spadły na trzecie miejsce
  2. Polki w czołówce klasyfikacji, chociaż mierzą się z utytułowanymi rywalkami

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill spadły z drugiego na trzecie miejsce w olimpijskich regatach w żeglarskiej klasie 470. W dziesiątym wyścigu, podobnie jak we wcześniejszym dziewiątym, były dopiero 15.

Polki mają 46 punktów i przed środową medalową rozgrywką tracą już 18 do Brytyjek Hannah Mills i Eilidh McIntyre oraz cztery do Francuzek Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Kiepski dzień Skrzypulec i Ogar-Hill. Polki spadły na trzecie miejsce

Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Ogar-Hill (UKS Wiking Toruń) były liderkami od początku zmagań aż do drugiego niedzielnego wyścigu, kiedy to wyprzedziły je Mills i McIntyre. W poniedziałek z powodu braku wiatru nie było ścigania, a we wtorek biało-czerwone spisały się dużo słabiej.

W klasyfikacji generalnej IO w Tokio 2020 są trzecie z dziewięciopunktową przewagą nad Słowenkami Tiną Mrak i Veronicą Macarol.

Polki w czołówce klasyfikacji, chociaż mierzą się z utytułowanymi rywalkami

W dziesiątym wyścigu zwyciężyły Brazylijki Fernanda Oliveira i Ana Barbachan. W punktacji łącznej są piąte.

Brytyjki są złotymi medalistkami mistrzostw świata sprzed dwóch lat i aktualnymi wicemistrzyniami Europy (Mills zdobyła w Rio de Janeiro olimpijskie złoto z inną partnerką). Francuzki to z kolei brązowe medalistki z IO w Rio i mistrzynie kontynentu.

loader

RadioZET.pl/PAP