Mamy medal w Tokio! Karolina Naja i Anna Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi

03.08.2021 05:53
Karolina Naja i Anna Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi

Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebrny medal w konkurencji K2 na 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. To trzeci medal reprezentacji Polski w Japonii.

Karolina Naja znała już smak medalu olimpijskiego. 31-letnia kajakarka wraz z Beatą Mikołajczyk-Rosolską stała na najniższym stopniu podium na igrzyskach w Londynie i w Rio de Janeiro. Z Tokio wróci z krążkiem z cenniejszego kruszcu. Tym razem płynęła w parze z Anną Puławską.

Polki znakomicie rozpoczęły wyścig finałowy i od samego początku utrzymywały się na 2. pozycji. Ich przewaga topniała, ale na ostatnich metrach biało-czerwone jeszcze raz dołożyły nieco mocy i ostatecznie wpłynęły na metę przed Węgierkami Danutą Kozak i Dorą Bodonyi.

Karolina Naja o Anna Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi [WIDEO]

Złoty medal wywalczył Nowozelandki Lisa Carrington, która kilkadziesiąt minut wcześniej wygrała również rywalizację w jedynkach, oraz Caitlin Regal.

To trzeci medal reprezentacji Polski na IO Tokio 2020. Wcześniej po złoto sięgnęła sztafeta mieszana w składzie Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Karol Zalewski, Kajetan Duszyński oraz Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Wian i Dariusz Kowaluk. Srebrne krążki zawisły na szyjach wioślarskiej czwórki podwójnej Agnieszki Kobus-Zawojskiej, Katarzyny Zillmann, Marty Wieliczko i Marii Sajdak.