Zamknij

"Jest!!! Co za wynik!". Wielka radość Andrzeja Dudy po złotym medalu dla Polski

31.07.2021 17:11
Andrzej Duda
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER/East News

Prezydent Andrzej Duda złożył gratulacje polskiej sztafecie mieszanej 4x400 m za zdobycie złotego medalu igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. "Jest!!! Co za wynik! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników!" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda. Reprezentantom Polski za pośrednictwem mediów społecznościowych pogratulował również premier, Mateusz Morawiecki.

  1. "Jest!!! Co za wynik!". Wielka radość Andrzeja Dudy po złotym medalu dla Polski
  2. Polska sztafeta mieszana ze złotem olimpijskim. Fenomenalny finisz Duszyńskiego

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki złożyli w sobotę gratulacje polskiej sztafecie mieszanej, która zdobyła złoty medal olimpijski na igrzyskach w Tokio.

"Jest!!! Pierwszy na igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord Europy pobite! Radość i duma!" - napisał na Twitterze prezydent.

"Jest!!! Co za wynik!". Wielka radość Andrzeja Dudy po złotym medalu dla Polski

"Mamy złoto na igrzyskach olimpijskich w sztafecie mieszanej 4x400 m. Ogromne gratulacje dla naszych sportowców" - napisał z kolei premier.

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Polska sztafeta mieszana ze złotem olimpijskim. Fenomenalny finisz Duszyńskiego

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim.

Świetnie na ostatnie zmianie zaprezentował się Duszyński, który ruszał na ostatnie 400 m na trzeciej pozycji.

Sztafeta mieszana 4x400 m debiutowała w Tokio w programie igrzysk. Polacy zostali więc pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej konkurencji.

RadioZET.pl/PAP