Zamknij

Jakub Majerski w finale IO w Tokio. 20-latek pobił wynik Phelpsa z Rio

29.07.2021 17:18
Jakub Majerski w finale IO w Tokio. 20-latek pobił wynik Phelpsa z Rio
fot. PAP

Jakub Majerski pobił rekord Polski na 100 metrów stylem motylkowym, uzyskując czas 50,97. Jednocześnie z tym wynikiem zajął trzecie miejsce i awansował do półfinału olimpijskiej rywalizacji w Tokio.

Jakub Majerski w swojej serii eliminacyjnej był drugi. Musiał uznać wyższość jedynie Amerykanina Caeleba Dressela, który czasem 50,39 wyrównał rekord olimpijski.

Poprzedni najlepszy rezultat w kraju również należał do Majerskiego i był o 0,14 s gorszy. Zawodnik AZS AWF Katowice ustanowił go podczas majowych mistrzostw Europy w Budapeszcie.

Jak zauważył portal sport.pl, rezultat Jakuba Majerskiego jeszcze pięć lat temu pozwoliłby mu na zdobycie srebrnego medalu podczas igrzysk w Rio de Janeiro.

Jakub Majerski w finale IO w Tokio na 100 m stylem motylkowym

- Czuję się mocny. Ciężko powiedzieć czy jeszcze coś z tego urwę, ale chcę dać z siebie wszystko i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Złamanie 51 sekund było jednym z moich celów - podkreślił 20-letni pływak w rozmowie z serwisem sport.pl.

Przypomnijmy, że na IO w Rio 2016 złoty medal na tym dystansie wywalczył Joseph Schooling (50,39). Z kolei aż trzech zawodników uzyskało ten sam czas 51,14 i zgarnęli srebrne medale. Obok Chada le Closa i Laszlo Cseha znalazł się tam Michael Phelps.

Półfinały w tej konkurencji zaplanowano na piątek 30 lipca, a finał odbędzie się dzień później - w sobotę. Relację na żywo będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl