Zamknij

Złe wieści dla kibiców. Igrzyska olimpijskie w Tokio mogą zostać odwołane

28.04.2020 10:45
igrzyska olimpijskie w Tokio
fot. PAP/EPA

Igrzyska olimpijskie w Tokio mogą zostać anulowane. Stanie się tak, jeśli zmagań nie będzie można przeprowadzić w 2021 roku i pojawi się konieczność ponownego przełożenia imprezy - potwierdził przewodniczący komitetu organizacyjnego IO, Yoshiro Mori.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z powodu pandemii koronawirusa zmagania olimpijskie w Tokio zostały w marcu przeniesione niemal równo o rok, na okres od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku.

Niektórzy eksperci z zakresu medycyny uważają, że nawet w 2021 roku trudno będzie przeprowadzić igrzyska, jeżeli do tego czasu nie zostanie wynaleziona szczepionka przeciwko koronawirusowi.

Biorąc pod uwagę te obawy, a także wciąż trudną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa, pojawiają się pytania, czy największa sportowa impreza na świecie znów zostanie przełożona - np. na 2022 rok.

- Nie. W takim przypadku igrzyska olimpijskie zostaną anulowane - zaznaczył Mori w wywiadzie dla japońskiego dziennika "Nikkan Sports".

Szef komitetu igrzysk wierzy jednak, że uda się zorganizować zawody w przyszłym roku.

- Przełożyliśmy igrzyska do następnego lata, na okres po tym, jak wygramy bitwę. Olimpiada byłaby o wiele cenniejsza niż jakakolwiek inna w przeszłości, gdybyśmy mogli ją zorganizować po wygraniu tej bitwy. Musimy w to wierzyć, w przeciwnym razie nasza ciężka praca i wysiłki nie zostaną wynagrodzone - stwierdził.

Przełożenie igrzysk o rok oznacza wzrost kosztów. Organizatorzy szukają więc oszczędności, co - jak przyznał Mori - może dotyczyć ceremonii zamknięcia olimpiady i otwarcia paraolimpiady.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP/AN

Więcej informacji na temat koronawirusa: