Zamknij

Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę w Tokio. Wymagający przeciwnik Linette

Maciej Walasek
22.07.2021 09:14
Iga Świątek
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Iga Świątek w 1. rundzie na IO w Tokio 2020 zmierzy się z niemiecką tenisistką Moną Barthel. Pecha w losowaniu miała Magda Linette, która trafiła na Arynę Sabalenkę.

Iga Świątek w Tokio 2020 jest rozstawiona z numerem szóstym, a w rankingu WTA jest sklasyfikowana na ósmej pozycji. Barthel jest obecnie 210. rakietą świata. Obie zawodniczki spotkały się ze sobą trzy lata temu podczas ćwierćfinału ITF w Pradze. Wówczas górą była Polka.

Jeżeli teraz Świątek znów rozprawi się ze starszą o 11 lat Niemką, to potem czeka ją pojedynek z Paulą Badosą lub Kristiną Mladenovic.

Tokio 2020: Świątek i Linette poznały rywalki w 1. rundzie

Trudne zadanie czeka 45. na liście WTA Magdę Linette. Po drugiej stronie kortu w jej mecz otwarcia stanie bowiem Sabalenka, trzecia rakieta świata. To właśnie Białorusinka triumfowała w ich jedynym dotychczasowym spotkaniu - trzy lata temu w 1/8 finału imprezy WTA w Tiencinie.

W deblu Linette połączyła siły z Alicją Rosolską. W pierwszej rundzie czeka je spore wyzwanie - ich przeciwniczkami będą występujące z numerem czwartym Amerykanki Bethanie Mattek-Sands i Jessica Pegula.

RadioZET.pl/PAP