Zamknij

Iga Świątek jest głodna sukcesu na igrzyskach. Moment wydaje się idealny

18.06.2021 12:02
Iga Świątek
fot. THOMAS SAMSON/AFP/East News

Iga Świątek wielokrotnie wspominała o tym, że igrzyska olimpijskie są dla niej zdecydowanie najważniejszym turniejem, w którym chciałaby osiągnąć sukces. IO w Tokio startują już 23 lipca, a więc dla znajdującej się obecnie w wyśmienitej formie 20-latki, nie może być lepszego momentu na spełnienie swojego marzenia.

  1. Iga Świątek jest głodna sukcesu na IO w Tokio. Moment wydaje się idealny
  2. Iga Świątek: Kiedy gra? W jakim następnym turnieju weźmie udział?

Nie od dziś wiadomo, że Idze Świątek marzy się medal na igrzyskach olimpijskich. W jej domu od dziecka obecna była olimpijska idea, bo jej ojciec, Tomasz, to olimpijczyk z Seulu z 1988 roku we wioślarstwie. Polka miała okazję już wziąć udział w młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires w 2018 roku, na których zdobyła zresztą złoto w deblu.

Obecnie 20-letnia tenisistka zajmuje najwyższe w karierze, dziewiąte miejsce w światowym rankingu WTA i wydaje się, że nie mogła wymarzyć sobie lepszego momentu na to, by spróbować na IO w Tokio powalczyć o medal.

Iga Świątek jest głodna sukcesu na IO w Tokio. Moment wydaje się idealny

Zanim jednak igrzyska, Świątek czekać będzie jeszcze udział w Wimbledonie. Jej trener, Piotr Sierzputowski, zapowiedział, że występy Igi na kortach trawiastych nie będą traktowane przez nich priorytetowo. Dodał przy tym, że na treningach bardziej będą skupiali się na przygotowaniach właśnie m.in. do igrzysk.

- Trawa nie jest naszym priorytetem, choć do każdego turnieju podchodzimy poważnie i profesjonalnie. Iga w całym swoim tenisowym życiu na trawie zagrała raptem cztery tygodnie, a doświadczenie na kortach trawiastych zdobywa się długimi latami. Dodatkowo sezon na trawie jest krótki, więc nie ma sensu się na niego nastawiać priorytetowo. Tym bardziej że zaraz potem tour przenosi się na długo na korty twarde, m.in. podczas igrzysk - powiedział PAP Sierzputowski.

Iga Świątek: Kiedy gra? W jakim następnym turnieju weźmie udział?

Ostatnim turniejem, jaki rozgrywała Iga Świątek był wielkoszlemowy French Open. W singlu Polka doszła do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Greczynką Marią Sakkari 4:6, 4:6, zaś w deblu - do finału. Tam 20-latka wraz z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands poniosły porażkę w starciu z przyszłą podwójną mistrzynią Czeszką Barborą Krejcikovą i jej rodaczką Kateriną Siniakovą (4:6, 2:6).

Najbliższymi zawodami, w których wystartuje nasza tenisistka, jest WTA w Eastbourne. Turniej rozpocznie się już 21 czerwca.

RadioZET.pl/PAP