Zamknij

Iga Świątek i Łukasz Kubot poznali rywali w mikście. Okazja Polki do rewanżu

27.07.2021 06:32

Iga Świątek i Łukasz Kubot poznali rywali w pierwszym meczu miksta na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Polska para zmierzy się z Paulą Badosą i Pablo Carreno-Bustą. To oznacza, że zawodniczka z Raszyna będzie miała okazję do szybkiego zrewanżowania się Hiszpance za porażkę w singlu.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek i Łukasz Kubot połączą siły w mikście na igrzyskach olimpijskich. Polski duet znalazł się w gronie 16 par w Tokio 2020. Mimo że Świątek-Kubot nie byli rozstawieni w pierwszej rundzie, trafili na inną nierozstawioną parę: Paulę Badosę i Pablo Carreno-Bustę.

Jednak nie można oczekiwać, że Polacy bez żadnych problemów wywalczą awans do drugiej rundy. Świątek w poniedziałek odpadła z rywalizacji w singlu właśnie z Badosą. Z kolei Kubot pożegnał się z deblem już po pierwszym spotkaniu, gdzie próbował swoich sił razem z Hubertem Hurkaczem.

Tokio 2020: Świątek i Kubot poznali rywali w mikście

Dla polskich tenisistów będzie to być albo nie być na IO w Tokio 2020. W razie ewentualnej wygranej kolejnym przeciwnikiem Świątek i Kubota będą rozstawieni z "jedynką" Kristina Mladenović i Nicolas Mahut z Francji. Pierwszy mecz zaplanowano w środę, 28 lipca.

loader

RadioZET.pl