Zamknij

Prawie wszystkie siły na sztafetę. Iga Baumgart-Witan nie wystąpi w el. 400 m

02.08.2021 09:13
Iga Baumgart-Witan nie wystąpi w el. 400 m
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNEws

Iga Baumgart-Witan, podobnie jak Justyna Święty-Ersetic, nie wystąpi w eliminacjach biegu na 400 m podczas IO Tokio 2020. Obie panie mają oszczędzać siły na sztafetę, bo to tam biało-czerwone mają powalczyć o medal. W kwalifikacjach 400 m zobaczymy tylko mistrzynię Polski Natalię Kaczmarek.

  • Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic nie wystąpią w eliminacjach biegu na 400 m na IO Tokio 2020
  • Jedyną reprezentantką biało-czerwonych w tej specjalności będzie mistrzyni kraju Natalia Kaczmarek
  • Pozostałe panie mają oszczędzać siły na sztafetę 4x400 m

Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek mają już jeden złoty medal wywalczony na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pierwsza z nich wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Dariuszem Kowalukiem i Kajetanem Duszyńskim pobiegła w półfinale, a dwie kolejne razem z Karolem Zalewskim i Duszyński w finale sztafety mieszanej, która zakończyła się spektakularnym zwycięstwem biało-czerwonym. W niedzielę cała siódemka odebrała krążki z najcenniejszego kruszcu.

- Przyjechałam tu po medal w sztafecie, ale nie mieszanej. To, co się wydarzyło, przerosło nasze oczekiwania. To spełnienie marzeń - mówiła mistrzyni Europy z Berlina w biegu indywidualnym i sztafetowym na 400 m.

IO Tokio 2020: Eliminacje 400 m z jedną Polką

Justyna Święty-Ersetic ma problemy zdrowotne. Na zgrupowaniu w Zakopanem nabawiła się urazu mięśniowego i jej występ w igrzyskach stał pod znakiem zapytania. Mówiło się, że Polka może być oszczędzana, by kumulować siły na sztafetę 4x400 m. Tymczasem poczuła się na tyle dobrze, by pomóc koleżankom i kolegom w wywalczeniu mistrzostwa olimpijskiego w mikście. Teraz jednak potrzebuje kolejnej przerwy, dlatego zrezygnowała z udziału w eliminacjach 400 m.

- I tak nie miałabym szans, a nie wybaczyłabym sobie, gdybym nie mogła pomóc dziewczynom w sztafecie - oceniła.

Święty-Ersetic nie jest jedyną Polką, która nie pobiegnie indywidualnie. Ze startu wycofana została także Iga Baumgart-Witan. W tej sytuacji jedną reprezentantką biało-czerwonym w tej specjalności będzie mistrzyni Polski Natalia Kaczmarek.

Trener Aleksander Matusiński do sztafety delegować może ponadto Małgorzatę Hołub-Kowalik, Annę Kiełbasińską, Kornelię Lesiewicz, Dominikę Baćmagę i Kingę Gackę.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl