Zamknij

Dwie osoby z Komitetu Organizacyjnego igrzysk zakażone COVID-19. IO w Tokio zagrożone?

09.08.2020 12:16
Dwie osoby z Komitetu Organizacyjnego igrzysk zakażone COVID-19. IO w Tokio zagrożone?
fot. PAP

U dwóch osób z Komitetu Organizacyjnego igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio stwierdzono obecność koronawirusa. Media zaczynają mieć coraz większe wątpliwości, czy 2021 rok to również nie jest jeszcze za wcześnie, by organizować IO.

Testy na koronawirusa u dwóch pracowników Komitetu Organizacyjnego igrzysk w Tokio dały wynik pozytywny - poinformowano w sobotę. Od początku pandemii wśród osób przygotowujących olimpijskie zmagania wykryto trzy takie przypadki.

Nie ujawniono nazwisk i funkcji osób zakażonych. Organizatorzy potwierdzili tylko, że mężczyzna ma dwadzieścia kilka lat, a kobieta trzydzieści. Po wykryciu Covid-19 oboje zostali skierowani na kwarantannę, pracują zdalnie w domach.

Zobacz także

IO Tokio 2020 zagrożone? Dwie osoby z Komitetu Organizacyjnego mają COVID-19

Przez ostatnie miesiące wielu pracowników Komitetu Organizacyjnego Tokio2020, mającego siedzibę w pobliżu Zatoki Tokijskiej, pracowało zdalnie, od dwóch tygodni większość z nich wróciła do pracy biurowej.

W komitecie zatrudnione jest około 3,5 tys. pracowników, większość z nich przeszła testy na obecność Covid-19.

Dotychczas w Japonii z powodu koronawirusa zmarło nieco ponad tysiąc osób. Od kilku tygodni liczba nowych przypadków jednak rośnie, a władze wzywają ludzi do powstrzymania się od podróży oraz trzymania się z dala od barów i restauracji.

Z powodu pandemii koronawirusa pod koniec marca zdecydowano się na przeniesienie igrzysk o rok. Mają się odbyć między 23 lipca a 8 sierpnia 2021.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP