Zamknij

Polacy poprawili rekord Europy w sztafecie mieszanej. Co za bieg!

30.07.2021 13:23
Polacy poprawili rekord Europy w sztafecie mieszanej
fot. PAP/EPA

Sztafeta mieszana w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński w eliminacjach uzyskała czas 3:10.44 i pobiła rekord Europy w tej specjalności. Biało-czerwoni z najlepszym rezultatem awansowali do finału.

Sztafeta mieszana zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich, a Polacy od razu stali się faworytami do złotego medalu w Tokio. I nie jest to tylko tradycyjne pompowanie balonika, bo to sami zawodnicy zapowiadają walkę o zwycięstwo. - Fajny wynik, ale dopiero jutro będzie ogień. Bójcie się! - mówiła po zakończonym biegu półfinałowym Małgorzata Hołub-Kowalik.

A ten wynik to rekord Polski i rekord Europy! Biało-czerwoni w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Kajetan Duszyński uzyskali czas 3:10.44 i z najlepszym rezultatem awansowali do finału. Za nimi uplasowali się Holendrzy i Jamajczycy.

Sztafeta mieszana na IO Tokio 2020 - WYNIKI

Do sensacji doszło w pierwszym biegu, gdzie faworyzowani Amerykanie zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian. To samo dopadło drugą Dominikanę. W tej sytuacji triumfowali Belgowie z czasem 3:12.75. W finale pobiegną też Irlandczycy, Niemcy, Brytyjczycy i Hiszpanie.

Finał odbędzie się w sobotę 31 lipca o godz. 14:35 czasu polskiego.

RadioZET.pl