Co wydarzyło się 4. dnia igrzysk olimpijskich? Jak spisali się Polacy?

27.07.2021 14:25
Aleksandra Kowalczuk

Aleksandra Kowalczuk w taekwondo w kategorii 67 kg i Klaudia Zwolińska w K1 w kajakarstwie górskim były we wtorek 27 lipca najbliżej zdobycia pierwszego medalu igrzysk w Tokio 2020 dla olimpijskiej reprezentacji Polski. Kowalczuk przegrała walkę o brązowy medal z Brytyjką Biancą Walkden 3:7, zaś Zwolińska zajęła piąte miejsce w finałach kajakarek górskich.

1. Co wydarzyło się 4. dnia igrzysk olimpijskich? Jak spisali się Polacy?
  2. IO w Tokio 2020: Klaudia Zwolińska i Aleksandra Kowalczuk najbliżej medalu 4. dnia
  3. IO w Tokio 2020: Wielki sukces 17-letniego Krzysztofa Chmielewskiego

Czwarty dzień olimpijskich zmagań miał być tym, który niemal na pewno zapewni biało-czerwonym pierwszy medal na igrzyskach w Tokio 2020. Faworytkami do zdobycia krążka była przede wszystkim szpada kobiet drużynowo w składzie Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-MiazgaMagdalena Piekarska-Twardochel. Niestety Polki odpadły już w ćwierćfinale z Estonkami po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu.

Duże szanse na medal dawano również naszej dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej - Mai Włoszczowskiej. Całe podium wyścigu kolarek górskich zajęły jednak Szwajcarki, a Polka uplasował się dopiero na 20. miejscu.

Nie lepsze informacje dla biało-czerwonych doszły z kortu tenisowego i boiska do koszykówki. Hubert Hurkacz przegrał bowiem w 2. rundzie turnieju olimpijskiego z Brytyjczykiem Liamem Broadym 5:7, 6:3, 3:6, zaś polscy koszykarze 3x3 odpadli już z fazy grupowej po porażce z Belgami 14:16.

Pierwsze pozytywne wieści zaczęły dochodzić dopiero od godziny 9:00. Wówczas Klaudia Zwolińska brała udział w finałach K1 kajakarek górskich i po fenomenalnej próbie zajęła piąte, na tamten moment najlepsze miejsce w całej olimpijskiej reprezentacji Polski.

Około godziny 14:00 "wyprzedziła ją" Aleksandra Kowalczuk, która po wygranych repasażach w kategorii +67 kg w taekwondo z Kenijką Faith Ogallo awansowała do pojedynku o brązowy medal. Niestety Polka przegrała w nim z Brytyjką Biancą Walkden 3:7 i musiała zadowolić się czwartym miejscem.

W pozostałych konkurencjach Karolina Koszewska odpadła w 1/8 finału w kategorii 69 kg bokserek, Agata Ozdoba-Bach przegrała w repasażu w kategorii 63 kg judoczek, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Niemcami Juliusem Tholem i Clemensem Wicklerem w fazie grupowej siatkarzy plażowych, a pływacy w składzie Kacper Majchrzak, Jakub Kraska, Kamil Sieradzki, Radosław Kawęcki zajęli dopiero 15. miejsce w sztafecie 4x200 m st. dowolnym.

IO w Tokio 2020: Wielki sukces 17-letniego Krzysztofa Chmielewskiego

Awans do finałów na 200 m st. motylkowym zaliczył jednak dopiero 17-letni Krzysztof Chmielewski, zaś promocję do 1/8 finału na mecz przed końcem fazy grupowej zagwarantował już sobie inny duet siatkarzy plażowych - Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.