Co się wydarzyło 13. dnia IO Tokio 2020? Jak spisali się Polacy?

05.08.2021 14:52
IO Tokio 2020 na żywo: relacja live i wyniki online z 13. dnia igrzysk

IO w Tokio 2020 - 13. dzień WYNIKI. W czwartek reprezentacja Polski nie poprawiła swojego dorobku medalowego, a najbliżej podium była Dorota Borowska w konkurencji C-1, która zajęła 4. miejsce. Sprawdź, co się wydarzyło i jak spisali się Polacy 13. dnia igrzysk olimpijskich w Tokio.

• 13. dnia IO Tokio 2020 reprezentacja Polski nie poprawiła swojego dorobku medalowego
  • Najbliżej sukcesu była Dorota Borowska, która w konkurencji C-1 zajęła 4. miejsce
  • Co się wydarzyło 13. dnia igrzysk olimpijskich w Tokio? Sprawdź, jaki spisali się Polacy

Dorota Borowska była jedyną Polką w finale A w kajakarstwie. Nasza zawodniczka do końca walczyła o medal w wyścigu na 200 m w konkurencji C-1, ale ostatecznie o 0.082 s szybsza była Ukrainka Liudmiła Luzan. Marta Walczykiewicz i Justyna Iskrzycka nie dostały się do decydującego starcia w K-1.

Zmienne szczęście biało-czerwoni mieli na macie. Kamil Rybicki przegrał 1:6 z Egipcjaninem Hussenem Amr Reda Ramadanamem w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju zapaśniczego w kat. 74 kg, natomiast Roksana Zasina w kat. 53 mimo porażki z Japonką Mayu Mukaida i dzięki dobrej postawie tej zawodniczki w kolejnych rundach dostanie jeszcze swoją szansę w repasażu. W nim zmierzy się z reprezentantką Kamerunu Joseph Emilienne Essombe Tiako.

IO Tokio 2020 - WYNIKI 13. dnia z uwzględnieniem Polaków

Dużo działo się na stadionie lekkoatletycznym. Marcin Lewandowski z powodu kontuzji nie ukończył półfinału na 1500 m, a Michał Rozmys w tej samej konkurencji zgubił buta i dobiegł na ostatniej pozycji. Polska ekipa złożyła protest, który został uwzględniony, dzięki czemu 26-latek wystąpi w finale. Zadanie bez najmniejszych problemów zrealizowała żeńska sztafeta 4x400 m. Biegnące w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic biało-czerwone wygrały swoją serię i z 3. czasem awansowały do finału. Szybsze były tylko Amerykanki i Jamajki. W siedmioboju Adrianna Sułek była 16., a Paweł Wiesiołek 12.

Nie najlepiej spisał się również kolarz torowy Szymon Sajnok, który w konkurencji omnium zajął odległe 16. miejsce.