Zamknij

IO Tokio 2020 - TERMINARZ LEKKOATLETYKI: Kiedy startują biało-czerwoni?

29.07.2021 12:17
Joanna Jóźwik
fot. SERGEI GAPON/AFP/East News

IO w Tokio 2020 - LEKKOATLETYKA: TERMINARZ, PROGRAM, STARTY POLAKÓW: Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 wkraczają w decydującą dla reprezentacji Polski fazę lekkoatletyczną. To właśnie podczas niej biało-czerwoni będą mieli najwięcej okazji do zdobycia medali. Kiedy startują polscy lekkoatleci? Sprawdź TERMINARZ i PROGRAM startów Polaków w lekkoatletyce na IO w Tokio 2020!

  1. IO Tokio 2020 - LEKKOATLETYKA: TERMINARZ, PROGRAM, STARTY POLAKÓW
  2. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 30.07
  3. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 31.07
  4. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 1.08
  5. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 2.08
  6. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 3.08
  7. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 4.08
  8. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 5.08
  9. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 6.08
  10. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 7.08
  11. IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 8.08

Lekkoatletyka na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 rozpocznie się w piątek 30 lipca, a zakończy w kolejną niedzielę, 8 sierpnia.

To właśnie w tym okresie Polacy będą mieli największe szanse na zdobycie olimpijskich medali. Wśród faworytów w swoich dyscyplinach wymienia się m.in. Pawła Fajdka, Wojciecha Nowickiego, Marię Andrejczyk, Patryka Dobka, Natalię Kaczmarek czy powracającą do wysokiej formy Anitę Włodarczyk.

Zobacz także

IO Tokio 2020 - LEKKOATLETYKA: TERMINARZ, PROGRAM, STARTY POLAKÓW

Chociaż lekkoatletyczna reprezentacja Polski została uszczuplona przed IO w Tokio 2020 o Sofię Ennaoui i Ewę Swobodę, biało-czerwoni wciąż powinni mieć dużo powodów do radości w tym okresie.

Poniżej terminarz i program startów polskich lekkoatletów podczas igrzysk w Tokio:

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 30.07

  • 2:45 - eliminacje rzut dyskiem – Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
  • 2:55 - eliminacje 800 m - Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz
  • 12:25 - eliminacje pchnięcie kulą - Paulina Guba, Klaudia Kardasz
  • 13:00 - eliminacje sztafeta 4x400 m mieszana

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 31.07

  • 2:00 - eliminacje 400 m ppł - Joanna Linkiewicz
  • 2:40 - eliminacje skoku o tyczce mężczyzn - Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera
  • 2:50 - eliminacje 800 m mężczyzn - Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski
  • 3:45 - eliminacje 100 m ppł kobiet - Pia Skrzyszowska, Klaudia Siciarz
  • 13:15 - finał rzutu dyskiem - ew. Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój
  • 13:50 - półfinały 800 m kobiet
  • 14:35 - finał mieszanej sztafety 4x400 m

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 1.08

  • 2:10 - eliminacje rzutu młotem kobiet - Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron
  • 2:40 - eliminacje biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet - Aneta Konieczek, Alicja Konieczek
  • 3:35 - finał pchnięcia kulą kobiet - ew. Paulina Guba, Klaudia Kardasz
  • 3:45 - eliminacje 400 m mężczyzn - Karol Zalewski
  • 12:45 - półfinały 100 m ppł kobiet - ew. Pia Skrzyszowska, Klaudia Siciarz
  • 13:25 - półfinały 800 m mężczyzn - ew. Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 2.08

  • 2:00 - eliminacje rzutu młotem mężczyzn - Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki
  • 2:35 - eliminacje 1500 m kobiet - Martyna Galant
  • 4:50 - finał 100 m ppł – ew. Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska
  • 13:05 - półfinały 400 m mężczyzn, ew Karol Zalewski
  • 13:35 - półfinały 400 m ppł kobiet - ew. Joanna Linkiewicz

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 3.08

  • 2:05 - eliminacje 1500 m mężczyzn - Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
  • 2:20 - eliminacje rzutu oszczepem kobiet - Maria Andrejczyk
  • 2:45 - eliminacje 400 m kobiet - Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek
  • 12:10 - eliminacje 110 m ppł mężczyzn - Damian Czykier
  • 12:15 - eliminacje pchnięcia kulą mężczyzn - Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk
  • 12:20 - finał skoku o tyczce mężczyzn - ew. Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera
  • 13:35 - finał rzutu młotem kobiet - ew. Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron
  • 14:25 - finał 800 m kobiet - ew. Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 4.08

  • 2:00 - dziesięciobój mężczyzn, 100 m mężczyzn - Paweł Wiesiołek
  • 2:05 - eliminacje rzutu oszczepem mężczyzn - Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód
  • 2:35 - siedmiobój kobiet, 100 m ppł - Adrianna Sułek
  • 2:55 - dziesięciobój mężczyzn, skok w dal - Paweł Wiesiołek
  • 3:35 - siedmiobój kobiet, skok wzwyż - Adrianna Sułek
  • 4:00 - półfinały 110 m ppł mężczyzn - ew. Damian Czykier
  • 4:30 - finał 400 m przez płotki kobiet - ew. Joanna Linkiewicz
  • 4:40 - dziesięciobój mężczyzn, pchnięcie kulą - Paweł Wiesiołek
  • 11:30 - dziesięciobój mężczyzn, skok wzwyż - Paweł Wiesiołek
  • 12:00 - półfinały 1500 m kobiet - ew. Martyna Galant
  • 12:05 - siedmiobój kobiet, pchnięcie kulą - Adrianna Sułek
  • 12:30 - półfinały 400 m kobiet - ew. Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek
  • 13:00 - eliminacje biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet - Alicja Konieczek, Aneta Konieczek
  • 13:15 - finał rzutu młotem mężczyzn - ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki
  • 13:30 - siedmiobój kobiet, 200 m kobiet - Adrianna Sułek
  • 14:05 - finał 800 m mężczyzn - ew. Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski
  • 14:30 - dziesięciobój mężczyzn, 400 m mężczyzn - Paweł Wiesiołek

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 5.08

  • 2:00 - dziesięciobój mężczyzn, 110 m ppł - Paweł Wiesiołek
  • 2:10 - eliminacje skoku wzwyż kobiet - Kamila Lićwinko
  • 2:40 - siedmiobój kobiet, skok w dal - Adrianna Sułek
  • 2:50 - dziesięciobój mężczyzn, rzut dyskiem - Paweł Wiesiołek
  • 3:00 - eliminacje sztafety 4x100 m kobiet (Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała)
  • 4:05 - finał pchnięcia kulą mężczyzn - ew. Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk
  • 4:55 - finał 110 m przez płotki mężczyzn - ew. Damian Czykier
  • 5:30 - siedmiobój kobiet, rzut oszczepem - Adrianna Sułek
  • 5:45 - dziesięciobój mężczyzn, skok o tyczce - Paweł Wiesiołek
  • 9:30 - chód na 20 km mężczyzn - Łukasz Niedziałek
  • 12:15 - dziesięciobój mężczyzn, rzut oszczepem - Paweł Wiesiołek
  • 12:25 - eliminacje sztafety 4x400 m kobiet - Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Gosia Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Dominika Baćmaga, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz, Kinga Gacka
  • 13:00 - półfinał 1500 m mężczyzn - ew. Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
  • 14:00 - finał 400 m mężczyzn - ew. Karol Zalewski
  • 14:40 - dziesięciobój mężczyzn, 1500 m - Paweł Wiesiołek
  • 22:30 - chód na 50 km - Artur Brzozowski, Rafał Augustyn, Dawid Tomala

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 6.08

  • 9:30 - chód na 20 km - Katarzyna Zdziebło
  • 13:25 - eliminacje sztafety 4x400 m mężczyzn - Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara, Tymoteusz Zimny
  • 13:50 - finał rzutu oszczepem kobiet - ew. Maria Andrejczyk
  • 14:35 - finał 400 m kobiet - ew. Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek
  • 14:50 - finał 1500 m kobiet - ew. Martyna Galant
  • 15:30 - finał sztafety 4x100 m kobiet
  • - ew. Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Gosia Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Dominika Baćmaga, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz, Kinga Gacka

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 7.08

  • 0:00 - maraton kobiet - Angelika Mach, Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska
  • 12:35 - finał skoku wzwyż kobiet - ew. Kamila Lićwinko
  • 13:00 - finał rzutu oszczepem mężczyzn - ew. Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód
  • 13:40 - finał 1500 m mężczyzn - ew. Marcin Lewandowski, Michał Rozmys
  • 14:30 - finał sztafety 4x400 m kobiet - ew. Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Gosia Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Dominika Baćmaga, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz, Kinga Gacka
  • 14:50 - finał sztafety 4x400 m mężczyzn - ew. Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara, Tymoteusz Zimny

IO Tokio 2020 - lekkoatletyka, 8.08

  • 00:00 - maraton - Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski

RadioZET.pl/PAP