Zamknij

Co się wydarzyło 7. dnia IO Tokio 2020? Jak spisali się Polacy?

30.07.2021 15:15
IO Tokio 2020 7. dzie
fot. PAP

IO Tokio 2020 - 7. dzień WYNIKI. Siódmego dnia igrzysk olimpijskich w Tokio Polacy nie poprawili swojego dorobku medalowego. Rozpoczęła się rywalizacja w lekkiej atletyce, a najwięcej radości dała nam sztafeta mieszana, która w półfinale pobiła rekord Europy. Po złoty medal w klasie 470 płyną Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar.

  • 7. dzień IO Tokio 2020 WYNIKI: Polacy nie poprawili swojego dorobku medalowe; wciąż mamy tylko jeden srebrny krążek wioślarek
  • Słabo wystartowali lekkoatleci, z wyjątkiem Joanny Jóźwik i sztafety mieszanej w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński
  • Radosław Kawęcki zajął 6. miejsce w finale 200 m stylem grzbietowym
  • Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar po sześciu wyścigach plasują się na 1. pozycji w żeglarskiej klasie 470

7. dzień IO Tokio 2020 WYNIKI. Po sześciu dniach olimpijskich zmagań w Tokio reprezentacja Polski mogła pochwalić się jednym srebrnym medalem polskich wioślarek Agnieszki Kobus-Zawojskiej, Marty Wieliczko, Marii Sajdak oraz Katarzyny Zillmann i zajmowała 46. miejsce w klasyfikacji medalowej. W piątek 30 lipca tego dorobku nie udało się poprawić, ale i okazji było niewiele, bo w finale mieliśmy tylko Radosława Kawęckiego. Ten jednak zajął 6. miejsce.

To był pierwszy dzień zmagań lekkoatletycznych na Stadionie Olimpijskim w Tokio. Inauguracja dla biało-czerwonych wypadła blado, bo na eliminacjach swój udział zakończyli Piotr Małachowski i Bartłomiej Stój (rzut dyskiem), Klaudia Kardasz i Paulina Guba (pchnięcie kulą) oraz Anna Wielgosz i Angelika Sarna (800 m). Radości dostarczyła nam za to Joanna Jóźwik, która z 3. miejsca awansowała do półfinału biegu na 800 m.

7. dzień IO Tokio 2020: WYNIKI

Na deser dostaliśmy jednak rekord Europy w sztafecie mieszanej. Polacy w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński zdeklasowali konkurencję i stali się głównymi kandydatami do złota. W finale zabraknie m.in. Amerykanów, którzy zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian.

W innych dyscyplinach też było ciekawie. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar po sześciu wyścigach zmierza po złoto w żeglarskiej klasie 470, a polscy siatkarze pokonali Japonię i awansowali do ćwierćfinału. Nieco gorzej powiodło się siatkarzom plażowym, gdyż obie nasze pary przegrały swoje spotkania.

Tego dnia nie obyło się bez dwóch sensacji. Novak Djoković przegrał z Alexandrem Zverevem i nie zagra w finale turnieju tenisowego, a w judo porażkę poniósł mistrz olimpijski z Londynu i Rio de Janeiro, niepokonany od 18 pojedynków Francuz Teddy Riner (kat. +100 kg). Zawodnik "Trójkolorowych" uległ reprezentantowi Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Tamerłanowi Baszajewowi.

Zapis relacji z 7. dnia IO Tokio 2020

RadioZET.pl