Polska środa na IO w Tokio. Biało-czerwoni zdobyli aż cztery medale

04.08.2021 14:55

Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar-Hill, Patryk Dobek, Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek - to kolejni polscy medaliści igrzysk olimpijskich w Tokio. To była biało-czerwona środa na najważniejszej sportowej imprezie świata.

12. dzień IO w Tokio 2020
  • 12. dnia IO Tokio 2020 reprezentacja Polski powiększyła swój dorobek medalowy o cztery krążki - złoty, srebrny i dwa brązowe
  • Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Nowicki, mistrz olimpijski w rzucie młotem
  • Kolejne medale zdobyli: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill (srebro; żeglarska klasa 470), Patryk Dobrek (bieg na 800 m) i Paweł Fajdek (rzut młotem)

IO Tokio 2020 - WYNIKI 12. dnia. Medalowe żniwa w środę zainaugurowały żeglarki w klasie 470. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill. Polki miały bronić 3. miejsca, ale sytuacja w wyścigu medalowym ułożyła się tak, że na finiszu biało-czerwone wyprzedziły jeszcze Francuzki i sięgnęły po srebrne krążki.

Następnie piękne chwile przeżywaliśmy na Stadionie Olimpijskim. Patryk Dobek, który jeszcze niedawno startował na 400 m przez płotki, wywalczył brązowy medal w biegu na 800 m. Takiej sztuki nie dokonał nawet uważany za profesora tej konkurencji Adam Kszczot.

IO Tokio 2020 - WYNIKI 12. dnia igrzysk

Nasi sportowcy pokazali, że w rzucie młotem jesteśmy potęgą. We wtorek po złoto i brąz sięgnęły Anita Włodarczyk i Malwina Kopron, a w środę takim samym dubletem popisali się Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Nowy mistrz olimpijski wynikiem 82.52 ustanowił rekord życiowy.

Dobrze zaprezentowała się też Natalia Kaczmarek, która zbliżyła się do "życiówki" i zajęła 4. miejsce w półfinale biegu na 400 m. Jutro nasze zawodniczki czekają eliminacje sztafety 4x400 m. Wielki zawód sprawił za to Marcin Krukowski. Drugi na światowych listach Polak nie przebrnął eliminacji i nie zaprezentuje się w finale rzutu oszczepem. To samo spotkało Cypriana Mrzygłoda. Na półfinale swój olimpijski występ na 1500 m zakończyła Martyna Galant.

Zdecydowanie gorsze wiadomości napłynęły z welodromu, gdzie Patryk Rajkowski i Mateusz Rudyk w sprincie oraz Urszula Łoś i Marlena Karwacka w keirinie nie włączyli się do walki o podium.

Dwie Polki popłynął w półfinale 500 m konkurencji K-1 w kajakarstwie - Marta Walczykiewicz i Justyna Iskrzycka. W C-1 w półfinale wystąpi Dorota Borowska.

Aleksandra Mirosław była bliska poprawienia rekordu świata we wspinaczce na czas i wygrała tę konkurencję, ale słabiej spisała się w dwóch kolejnych - boulderingi i prowadzeniu - zajmując 20. i 19. miejsce. Polka z 7. rezultatem awansowała do finału.

Jowita Wrzesień udział w IO w Tokio zakończyła na 1/8 finału. Startująca w kat. 57 kg polska zapaśnika przegrała z Bułgarką Eveliną Nikołową.

W klasyfikacji medalowej Polska wskoczyła na 19. miejsce.