Zamknij

MKOl: Możliwe przełożenie igrzysk! Decyzja w ciągu czterech tygodni

22.03.2020 21:35
igrzyska olimpijskie
fot. PAP/EPA

Międzynarodowy Komitet Olimpijski daje sobie cztery tygodnie na podjęcie decyzji o ewentualnej zmianie terminu igrzysk olimpijskich w Tokio - poinformowano w opublikowanym w niedzielę komunikacie. - Nie jest rozważane ich zupełne odwołanie - napisano.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

MKOl znalazł się pod presją niektórych środowisk sportowych, ponieważ pomimo pandemii koronawirusa utrzymywał, że igrzyska w stolicy Japonii odbędzie się zgodnie z planem, tj. od 24 lipca do 9 sierpnia. Obecnie sportowy świat praktycznie zamarł, niemal wszystkie zawody zostały odwołane bądź przełożone, kwalifikacje olimpijskie.

- Aby chronić zdrowie wszystkich zaangażowanych i przyczynić się do zahamowania rozprzestrzeniania się COVID-19, Komitet Wykonawczy MKOl ogłasza, że organizacja zwiększy liczbę planowanych scenariuszy igrzysk olimpijskich w Tokio. Te scenariusze dotyczą modyfikacji istniejących planów, w myśl których igrzyska rozpoczną się 24 lipca, oraz możliwych zmian terminu ich rozpoczęcia - napisał Bach w oświadczeniu, opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej MKOl.

Podkreślił też, że zupełne odwołanie imprezy nie wchodzi w grę. - To nie rozwiązałoby niczyich problemów - zaznaczono w komunikacie.

Na całym świecie odnotowano już 322 tys. przypadków koronawirusa, ponad 13,7 tys. ludzi zmarło. Sportowcy nie mogą wyjeżdżać na zgrupowania, wielu z nich nie ma nawet warunków do normalnego treningu.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/AN