Hurkacz wyeliminowany z singla IO w Tokio, zaskakująca porażka Polaka

27.07.2021 11:25
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz przegrał z Liamem Broady'm 5:7, 6:3, 3:6 w meczu drugiej rundy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Tym samym Polak odpadł z rywalizacji w singlu na IO.

Hubert Hurkacz spokojnie zaczął spotkanie z Liame Broady'm. Mecz z początku był wyrównany, ale w czwartym gemie wrocławianin po raz pierwszy przełamał Brytyjczyka. Broady miał wyraźne problemy z zagrywką 24-latka, który narzucił rywalowi swój styl gry.

Hurkacz grał bardzo pewnie i prowadził 4:1. W tym momencie w garść wziął się 27-latek, który przełamał Polaka i doprowadził do remisu 4:4. Tenisista z Wrocławia natychmiast odpowiedział Brytyjczykowi w kolejnym gemie, nie oddając ani jednego punktu. Jednak w kolejnych dwóch gemach Broady naciskał na Hurkacza, który kompletnie pogubił się w grze. 24-latek świetnie spisywał się na serwisie, ale w dłuższych wymianach nie był w stanie dominować na korcie. Brytyjczyk wykorzystał kiepską dyspozycję Polaka i ugrał seta, triumfując 7:5.

Hubert Hurkacz odpadł z singla IO w Tokio

Na początku drugiej partii gra była wyrównana, ale Hurkacz walczył i chciał pozostać w grze. Jednak wrocławianin nie miał pomysłu, jak dobrać się do swojego rywala, który nie odpuszczał. Obaj zawodnicy nie oddawali swoich serwisów, a mecz toczył się gem za gem. W ósmym secie przy prowadzeniu 4:3, Hurkacz przełamał Broady'ego i nie oddał prowadzenia do końca, wygrywając 6:3 i doprowadzając do wyrównania 1:1 w meczu.

W decydującej trzeciej części meczu Liam Broady wygrał trzy gemy z rzędu, przełamując Polaka. Brytyjczyk czuł swoją szansę i naciskając na 24-latka, prowadził 4:1. W następnym gemie wrocławianin błyskawicznie wygrał do zera, ale jego rywal odpowiedział mu tym samym. Ostatecznie Broady zwyciężył w trzecim secie 6:3 i triumfując w całym meczu 2:1, wyeliminował Huberta Hurkacza z singla igrzysk olimpijskich w Tokio.

Hubert Hurkacz - Liam Broady 1:2 (5:7, 6:3, 3:6).