Zamknij

Mistrz olimpijski odnalazł wolontariuszkę, która uratowała go przed wpadką

13.08.2021 14:33
Hansle Parchment odnalazł wolonatriuszkę
fot. MATTHIAS HANGST/AFP/East News

Hansle Parchment na igrzyskach olimpijskich w Tokio wywalczył złoty medal w biegu na 110 metrów przez płotki, ale tego krążka mogłoby nie być, gdyby nie pomoc wolontariuszki Trijany Stojković. Jamajczyk odnalazł dziewczynę i osobiście podziękował za ratunek.

  • Hansle Parchmet zdobył w Tokio złoty medal olimpijski w biegu na 110 metrów przez płotki
  • Jamajczyk bliski był jednak kuriozalnej wpadki, która pozbawiłaby go szansy na krążek; z pomocą przyszła wolontariusza Trijana Stojković
  • Sportowiec odnalazł dziewczynę, by osobiście jej podziękować

Hansle Parchment nie był faworytem finałowej olimpijskiej rywalizacji w biegu na 110 m przez płotki. Wyżej stały akcje Amerykanina Granta Holloway'a, ale to właśnie Jamajczyk okazał się najlepszy i wywalczył jeden z czterech złotych krążków dla swojego kraju w trakcie imprezy w Tokio. Niewiele brakowało, by 31-latek z Saint Thomas w ogóle nie wystąpił w finale, a nawet w półfinale. Wszystko przez kuriozalną wpadkę.

Sportowiec w dniu biegu półfinałowego wsiadł w zły autobus pod wioską olimpijską i zamiast na stadion lekkoatletyczny pojechał na pływalnię. Nie miał przy sobie pieniędzy, a wracając tym samym środkiem komunikacji, nie zdążyłby na swoją serię. Z pomocą przyszła mu Trijana Stojković, która zaoferowała potrzebną kwotę na taksówkę i wskazała kierunek, w którym ma się udać. Parchment nie zapomniał o swojej wybawczyni - po igrzyskach odnalazł ją, by osobiście podziękować.

Parchment spotkał się ze Stojković [WIDEO]

- Walnie przyczyniłaś się do tego, że tamtego dnia awansowałem do finału - powiedział zawodnik na filmie opublikowanym w sieci. Widać na nim, jak Parchment pokazuje Trijanie swój złoty medal olimpijski, a następnie wręcza koszulkę i oddaje pieniądze. Nie mogło się obyć także bez wspólnego zdjęcia.

Dziewczyna była zaskoczona zachowaniem Jamajczyka, wielokrotnie mu dziękowała, a następnie zamieściła na Instagramie zdjęcie w otrzymanej koszulce. "Doskonale leży. Dziękuję Hansle. Dziękuję również wszystkim za miłe słowa. Modlę się za szczęście i zdrowie każdego z Was" - napisała Stojković.

RadioZET.pl/sport.pl