Zamknij

Finał sztafety mieszanej: Kiedy Polacy biegną po medal IO? [GODZINA, DATA]

31.07.2021 13:15
Finał sztafety mieszanej GODZINA DATA
fot. Li Ming/Xinhua News/East News

Finał sztafety mieszanej na IO Tokio 2020 - GODZINA, DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się finał sztafety mieszanej igrzysk olimpijskich w Tokio z udziałem reprezentacji Polski? GODZINA - DATA finału sztafety mieszanej (miksta) na IO Tokio 2020.

  • Reprezentacja Polski wystąpi w finale sztafety mieszanej podczas igrzysk olimpijskich w Tokio
  • W półfinale biało-czerwoni w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński ustanowili nowy rekord Europy
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się finał sztafety mieszanej IO Tokio 2020 z udziałem reprezentacji Polski

Finał sztafety mieszanej na IO Tokio 2020 - GODZINA, DATA. Reprezentacja Polski po biegu eliminacyjnym i dyskwalifikacji za przekroczenie strefy zmian sztafety amerykańskiej [potem ją przywrócono - red.] wyrosła na głównego faworyta w rywalizacji mikstów. Biało-czerwoni w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kajetan Duszyński wynikiem 3.10:44 ustanowili nowy rekord Europy i z najlepszym czasem awansowali do finału. A przecież w tym zespole są jeszcze duże rezerwy.

W odwodzie pozostali mistrzyni Polski Natalia Kaczmarek, mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic, która jednak narzeka na uraz mięśniowy i raczej nie będzie brana pod uwagę przy ustalaniu zestawienia na decydujący bieg, oraz najbardziej doświadczony z naszych 400-metrowców Karol Zalewski.

Finał sztafety mieszanej: kiedy bieg IO Tokio 2020?

- Ten rekord będzie tylko 24 godziny! Proszę mi wierzyć! Jutro w finale będzie taki ogień, że już sama się boję, co tu się będzie działo! - mówiła przed kamerami TVP Małgorzata Hołub-Kowalik. Polacy czują się mocni, o czym świadczą również słowa Kajetana Duszyńskiego.

- Na ostatniej prostej zacząłem dozować, spojrzałem na telebim i widziałem, że mam przewagę, więc starałem się zachować siły - tak jak to zalecali trenerzy przed biegiem - dodał.

Zobacz także

Jeśli wierzyć ich opiniom, w finale może być jeszcze lepiej. Oczywiście rywale też mogą pobiec inaczej, w innych składach i dołożyć coś do swoich wyników, ale to biało-czerwoni na papierze wyglądają najmocniej.

Rywalami Polaków będą: Holandia, Jamajka, Wielka Brytania, Hiszpania, Belgia, Irlandia i Niemcy.

Finał sztafety mieszanej na IO Tokio 2020: Kiedy bieg? [GODZINA, DATA]

Finał sztafety mieszanej na IO Tokio 2020 odbędzie się w sobotę 31 lipca o godz. 14:35 czasu polskiego. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP