Zamknij

Finał sztafety 4x400 m: Kiedy i o której godzinie Polki biegną po medal IO?

07.08.2021 06:33
Finał sztafety 4x400 m
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Finał sztafety 4x400 kobiet - GODZINA i DATA. Kiedy i o której godzinie Polki pobiegną po medal IO Tokio 2020? GODZINA i DATA finału sztafety 4x400 na igrzyskach olimpijskich w Tokio z udziałem "Aniołków Matusińskiego".

Finał sztafety 4x400 kobiet na IO Tokio 2020 - GODZINA i DATA. Przed startem igrzysk olimpijskich w Tokio tę konkurencję uznawaliśmy za jedną z naszych największych szans medalowych. Reprezentantki Polski, podopieczne Aleksandra Matusińskiego, bez względu na to, w jakim składzie biegną, od lat zdobywają krążki na najważniejszych światowych imprezach, a zwieńczeniem ich karier ma być olimpijskie podium. Biało-czerwone nie ukrywają, po co przyjechały do Tokio.

- Ja już dziewczynom powiedziałam, że choćbyśmy nogi miały zgubić, to na tym podium stanąć musimy jeszcze raz - mówiła Małgorzata Hołub-Kowalik po wywalczeniu złotego medalu olimpijskiego w sztafecie mieszanej. Ona biegała tylko w półfinale i podobnie jak Iga Baumgart-Witan nie mogła wraz z Justyną Święty-Ersetic i Natalią Kaczmarek uczestniczyć w dekoracji medalowej, ale jest przekonana, że może tego dokonać w sztafecie 4x400 m kobiet.

Finał sztafety 4x400 m - GODZINA, DATA: Kiedy biegną Polki?

"Aniołki Matusińskiego", jak przyjęło się nazywać żeńską sztafetę 4x400 m, w cuglach wygrały swoją sesję eliminacyjną z czasem 3:23.10. Biało-czerwone wystąpiły w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty Ersetic. Odpoczywała mistrzyni kraju Natalia Kaczmarek, która jako jedyna biegała również indywidualnie na jedno okrążenie i jeszcze w środę bez powodzenia rywalizowała w półfinale.

Najgroźniejszymi konkurentkami Polek do medalu będą Brytyjki z Jodie Williams, Holenderki z Femke Bol, która w Tokio zdobyła już brązowy medal na 400 m przez płotki, oraz Amerykanki. Jeśli USA włączy do składu płotkarki - rekordzistkę świata Sydney McLaughlin i poprzednią rekordzistkę Dalilę Muhammad, niezwykle trudno będzie je pokonać.

Finał sztafety 4x400 m kobiet - kiedy i o której finał IO Tokio 2020?

Finał sztafety 4x400 m kobiet z możliwym udziałem reprezentantek Polski odbędzie się w sobotę 7 sierpnia o godz. 14:30 czasu polskiego.

Więcej wkrótce

RadioZET.pl/PAP/Agnieszka Niedziałek