Zamknij

Kiedy finał skoku o tyczce? O której Lisek powalczy o medal? [DATA, GODZINA]

03.08.2021 09:08

Finał skoku o tyczce - GODZINA i DATA. Kiedy Piotr Lisek walczy o medal na IO w Tokio? O której godzinie zaplanowano finał skoku o tyczce Tokio 2020? Piotr Lisek jako jedyny reprezentant Polski powalczy o olimpijski medal w finale skoku o tyczce - kiedy? O której? Sprawdź podstawowe informacje.

Piotr Lisek
fot. PAP

Finał skoku o tyczce na IO w Tokio 2020 - GODZINA i DATA. Wśród trzech reprezentantów Polski, tylko Piotr Lisek zdołał przebrnąć przez sobotnie eliminacje. Po łatwym początku 28-latek zaczął mieć kłopoty przy pokonaniu 5,65 m, co udało mu się dopiero w trzeciej próbie. Jednak na kolejnej wysokości Lisek ponownie kazał czekać swoim kibicom do trzeciego, decydującego skoku, dzięki któremu ostatecznie wywalczył awans do wielkiego finału.

- Nie ukrywam, że dzisiaj była walka z samym sobą, z własnymi słabościami, z presją, którą na siebie nałożyliśmy, którą wy nam nakładacie (...) Dzisiaj trzeba było po prostu skakać skutecznie. W finale będzie nowa karta - mówił w rozmowie z TVP Sport.

- Dzisiaj wykorzystałem limit szczęścia i mam nadzieję, że mniej szczęścia będę potrzebował w finale, a będzie więcej dobrych skoków - zapewnił.

Finał skoku o tyczce: Kiedy Piotr Lisek walczy o medal na IO w Tokio? O której godzinie?

Niestety, Paweł Wojciechowski po raz trzeci z rzędu nie przeszedł eliminacji na igrzyskach olimpijskich. Mistrz świata z Daegu z 2011 roku dopiero w drugiej próbie pokonał wysokość 5,30 m, a po dwóch nieudanych próbach na 5,50 m postanowił zaryzykować i ostatnią próbę wykonał na 5,65 m, co mu się nie powiodło. Kwalifikacji nie przebrnął również Robert Sobera. Mimo pokonania wysokości 5,65 m to nie pozwoliło mu na awans do finału. Z powodu kontuzji nogi Polak nie przystąpił do ostatniej próby na 5,75 m.

loader

Finał skoku o tyczce odbędzie się we wtorek, 3 sierpnia o godzinie 12:20 czasu polskiego. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl