Finał nie dla Siciarz i Skrzyszowskiej. Polki odpadły z igrzysk w Tokio

01.08.2021 13:33

Klaudia Siciarz i Pia Skrzyszowska zajęły kolejno piąte i szóste miejsca w swoich biegach półfinałowych na 100 metrów przez płotki i tym samym pożegnały się z igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Siciarz uzyskała czas 12,84, zaś Skrzyszowska 12,89.

Pia Skrzyszowska

Klaudia Siciarz i Pia Skrzyszowska nie awansowały do poniedziałkowego finału biegu na 100 metrów przez płotki w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

W pierwszej serii Siciarz zajęła piąte miejsce - 12,84.

W drugiej, z udziałem Skrzyszowskiej, doszło aż do trzech falstartów. Polka uplasowała się na szóstej pozycji - 12,89.

W niedzielnym półfinale najlepszy wynik uzyskała Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn - 12,26 (rekord olimpijski), triumfatorka ostatniego, trzeciego biegu.

Z każdego z nich awans wywalczyły po dwie zawodniczki plus dwie kolejne z najlepszymi czasami.