Zamknij

Ewa Swoboda nie leci na igrzyska w Tokio. Polka przegrała z kontuzją

13.07.2021 14:34
Ewa Swoboda nie leci na igrzyska w Tokio
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Ewa Swoboda, halowa mistrzyni Europy w biegu na 60 m, z powodu kontuzji nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Tokio. To oznacza również osłabienie w składzie sprinterskiej sztafety.

  • Ewa Swoboda nie leci na igrzyska olimpijskie w Tokio
  • 23-latkę z udziału w tej imprezie wykluczyła kontuzja
  • W debiucie na IO w Rio de Janeiro Swoboda dotarła do półfinału

Ewa Swoboda od wielu lat jest czołową postacią polskiego sprintu. W 2019 roku w Glasgow wywalczyła złoty medal halowych mistrzostw Europy, poprawiając tym samym swoje osiągnięcie z Belgradu (2017), kiedy stanęła na drugim stopniu podium imprezy tej rangi. W igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro odpadła na etapie półfinału. Tak samo było w mistrzostwach świata w Doha.

W tym sezonie 23-latka [26 lipca skończy 24 lata - red.] opuściła większą część sezonu. Straciła m.in. mistrzostwa Polski w Poznaniu, a jej wyjazd do Tokio od dłuższego czasu stał pod znakiem zapytania. Niestety, Polka nie zdążyła uporać się z kontuzjami i do Japonii nie poleci.

Ewa Swoboda nie wystąpi na IO w Tokio

Informację potwierdził już Tomasz Majewski z PZLA.- Ewa Swoboda nie poleci na igrzyska do Japonii - odpowiedział na pytanie PAP. - Nie będzie w związku z tą absencją zmian w składzie reprezentacji. Nie mamy już po prostu takiej możliwości - dodał.

Nieobecność Ewy Swobody to także problem dla sztafety 4x100. Pod jej nieobecność o medale walczyć będą: Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek oraz Marika Popowicz-Drapała.

RadioZET.pl/PAP