Zamknij

Duże roszady w polskiej sztafecie mieszanej tuż przed finałem. Aż trzy zmiany

31.07.2021 13:08
Justyna Święty-Ersetic
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Aż do trzech zmian doszło w polskiej sztafecie mieszanej 4x400 m, która w sobotę o godzinie 14:35 czasu polskiego powalczy o medal w finale zawodów na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetic zastąpili rekordzistów Europy Dariusza Kowaluka, Igę Baumgart-Witan oraz Małgorzatę Hołub-Kowalik.

Trzech zmian w porównaniu do eliminacji dokonał sztab reprezentacji Polski w składzie sztafety mieszanej, która wystąpi w sobotnim biegu finałowym igrzysk olimpijskich w Tokio. O medal dla biało-czerwonych powalczy m.in. Justyna Święty-Ersetic.

Polska w finale pobiegnie w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński. Taką informację przekazał PAP dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Duża roszada w polskiej sztafecie mieszanej tuż przed finałem. Aż trzy zmiany

W sobotnim finale, o godz. 14.35 czasu polskiego, będzie rywalizowało aż dziewięć sztafet. Cofnięto dyskwalifikację Amerykanów, zaś później do finału włączono też Niemców, którym wcześniej przyznano miejsce w finale właśnie po dyskwalifikacji sztafety USA.

Najlepszy czas eliminacji miała Polska. Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński wynikiem 3.10,44 poprawili rekord Europy.

Do USA należy natomiast rekord świata. Rezultat 3.09,34 Amerykanie osiągnęli podczas mistrzostw świata w Dausze dwa lata temu.

RadioZET.pl/PAP